ETV vääratas rahvuslike väärtuste vallas

Hümni asemel lauldi Vabaduse väljakul vana aasta viimastel minutitel Ivo Linna eestvõttel «Eestlane olen ja eestlaseks jään». FOTO: Konstantin Sednev

Eesti Vabariigi juubeliaasta algas otsekui fundamentaalse väärtuskriisiga, kui ETV otsustas ära jätta traditsioonilise Eesti hümni mängimise uue aasta saabumise puhul. Järgmisel päeval küsis nii mõnigi nördinud vaataja, kes on sellise otsuse autor. Rahvusringhääling (ERR) võttis süü enda kanda, kuid õli valas tulle ERRi otsust õigustanud presidendi pressipealik Taavi Linnamäe, nii et omakorda veel päev hiljem pidas president Kersti Kaljulaid paremaks vabandust paluda.

Tellijale Tellijale

«Mul on kurb ja ma palun vabandust,» kirjutas president. «Minule tuli hümni puudumine kontserdiplatsil halva üllatusena, kuid uskusin veel ka uue aasta esimestel tundidel, et tele-eetris hümn siiski kõlas.»

Presidendi avaldus paistab tulekahju kustutamise, kahju minimeerimisena, sest päev varem oli tema avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe avaldanud vastupidist arvamust. Üldiselt räägib presidendi avalike suhete nõunik ju presidendi nimel.

30.12.2017 04.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto