K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ETV vääratas rahvuslike väärtuste vallas

Risto Berendson
, uuriva toimetuse juht
ETV vääratas rahvuslike väärtuste vallas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 48
Hümni asemel lauldi Vabaduse väljakul vana aasta viimastel minutitel Ivo Linna eestvõttel «Eestlane olen ja eestlaseks jään».
Hümni asemel lauldi Vabaduse väljakul vana aasta viimastel minutitel Ivo Linna eestvõttel «Eestlane olen ja eestlaseks jään». Foto: Konstantin Sednev

Eesti Vabariigi juubeliaasta algas otsekui fundamentaalse väärtuskriisiga, kui ETV otsustas ära jätta traditsioonilise Eesti hümni mängimise uue aasta saabumise puhul. Järgmisel päeval küsis nii mõnigi nördinud vaataja, kes on sellise otsuse autor. Rahvusringhääling (ERR) võttis süü enda kanda, kuid õli valas tulle ERRi otsust õigustanud presidendi pressipealik Taavi Linnamäe, nii et omakorda veel päev hiljem pidas president Kersti Kaljulaid paremaks vabandust paluda.

«Mul on kurb ja ma palun vabandust,» kirjutas president. «Minule tuli hümni puudumine kontserdiplatsil halva üllatusena, kuid uskusin veel ka uue aasta esimestel tundidel, et tele-eetris hümn siiski kõlas.»

Presidendi avaldus paistab tulekahju kustutamise, kahju minimeerimisena, sest päev varem oli tema avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe avaldanud vastupidist arvamust. Üldiselt räägib presidendi avalike suhete nõunik ju presidendi nimel.

Tagasi üles