Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.01.2018
Eesti Prokuratuuri tiibade kallale ei minda Keda näidati vene valijale tegelikult? (50) Majandus Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha (3) Ettevõtjad ootavad ajaloo parimat aastat (2) Välismaa Facebooki mõjul on paljude afgaanide sünnipäev 1. jaanuaril Välismaa lühiuudised 04.01.2018 Trump ähvardab jätta Palestiina rahata Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi (2) Arvamus Erkki Bahovski: Isaac Newton ja Eesti (3) Priit Pullerits: valed rääkijad (9) Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule! (66) Toomas Kiho: kas Eesti jääb Eestiks? Saja-aastase riigi kolm rinnet (68) Postimees 1931. aastal: tüdruk lavastas veretöö Lugeja kiri: kokku kirjutamisest ja lahkukirjutamisest (4) Toomas Tamsar: tööjõupuudus – silmad pärani kinni (83) Juhtkiri: selget juttu, peaminister! (10) Kultuur Undruk, kuub ja rahvuskuvand (5) Eesti kirjanik, õpi end müüma Sport Jalgpalli liidu juhatuse liige sai süüdistuse Mourinho arvustas Scholesi Flora treenerivalik näib langevat Jürgen Hennile Tour de Ski muutus eluohtlikuks Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära Galerii ja video: Kanepil libises hiilgav võit napilt käest (2) Tartu Vabadussõjas langenud jäävad mälestuspäeval tähelepanuta (2) Aina rohkem abielluvad verinoored ning lastega paarid Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks Tabiverre kerkib üle valla haridustempel (1) Loomemajanduskeskuses kaitsti 15 äriplaani Isiklik teekond publikuga Kaido Tamberg: vald ei sea elanikke ohtu Madis Ess ja Fred Koppel: aastalõpu rahasadu Elva vallavolikogus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule!

1 min lugemist
Rakvere Keskväljakul kõlas uusaastaööl ka hümn. FOTO: Meelis Meilbaum

Pensionär Maria Pae kirjutab, et viimastel päevadel on presidendile tublisti liiga tehtud.

Olen vanem kui 70, kuid sellist vihakõnet loen küll esimest korda. Milles küll president Kersti Kaljulaidi ei süüdistata!

Alates sellest, et on noor, et on president, ning lõpetades sellega, et müüb Eesti Vabariigi maha. On see suur kibestumine, valimisreklaam (õigemini ajuloputus) või taltsutamatu viha kõige vastu?

Jube küll, kui võimu juurde saamiseks antakse tuld ja sõidetakse teerulliga üle. Kurjuse seeme idaneb hästi: kommentaatorid võistlevad solvangute kirjutamises.

Hümni ärajäämisest ka. See, et uut aastat võetakse vastu hümniga, tuletab meelde suure NSV Liidu traditsiooni. 1. jaanuar on kalendriline tähtpäev ja kas selle tuleku möllus on hümnil auväärset kohta? Hoidkem oma hümni 2. veebruari, 24.veebruari. 23. juuni, 20. augusti ja aktuste jaoks.

Uue aasta vastuvõtuks võiks keegi hea laulukirjutaja kirjutada laulu, millega soovida kõike head ja mida laulavad nii Juku kui Juhan, nii Maali kui Maali lapselaps linnast. Kahju on saate tegijatest, kes tegid head tööd. Vabandas korraldaja, vabandas president. Ei piisa. Šokeeritud nõuavad enamat: tambime mutta, mõistame hukka.

Ei arva, et minu mõte on ainuõige. Aga rohkem mõistmist ja vähem vihkamist ning hukkamõistmist!

Seotud lood
03.01.2018 05.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto