Sisukord
Rahvasport
Tänane leht
06.01.2018
Eesti Elektrooniline Postimees aina kasvab Eesti mõjukaim perekond Poska (9) Välismaa Leedu kirikust tuli päevavalgele juutide aare (5) Kristlaste arvust kiiremini kasvab nende tagakiusamine (10) KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget Basra peapiiskop võitleb migratsiooniga Arvamus Majakad ja virvatuled Juhtkiri: aasta inimese valiku sõnumid 2018 meedias: võitlus mitmel rindel 160 aastat rikastatud uudiseid (1) Rabav elu otsepildis Postimees teeb olümpiaga ajalugu Elektrooniline Postimees aina kasvab Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule (1) Postimees on tugevam kui kunagi varem (48) Aarne Mäe: Rakveresse asumisele (3) Ajatolla Ali Khamenei - Iraani meeleavaldajate vihaobjekt (2) Sport Freitagi valus kukkumine vallandas ametnike sõnasõja Ilves: seis ei ole halb ega hea Fourcade võitis, Ermits 42. kohal Ülekullatud Reali argipäev: kas Ronaldo ja Zidane lahkuvad? Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine Norrasse siirdunud Igonen Postimehele: vahepealsed nädalad olid mu jaoks täis teadmatust Mart Soidro: tuled Eestimaa akendes ei kustu veel VIDEO! Trenni stressi tapma! Tarbija Jaanuari ostukorv: millised hinnad tõi kallinev uus aasta? Arter 999 euro eest kontserdile? Pole paha! Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film (2) Arteri suur intervjuu! Nikolai Bentsler: tänan vanemaid, kes kasvatasid minust inimese (1) Saue lapsed ja täiskasvanud ehitavad nullist võistlusdroone (1) Ilona Leiva kolumn: õnnelik olemisest ja enda luuseriks tembeldamisest (1) Pirukas päästab päeva Ise nii väike – ja nii palju medaleid! (2) Suur aasta horoskoop 2018: kollane maakoer toob õnne, armastust ja raha, kuid ka seiklusi Hullumaja on moes! Armas galerii: käbid kukuvad kännust kaugele VIDEO! Trenni stressi tapma! Sõiduproov Nissan Micraga. Kuidas mõjutavad ehitamata jäetud teed väikeautosid? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ise nii väike – ja nii palju medaleid!

7 min lugemist
  • Mida tegid värsked vanemad, kui nende maailm kukkus pärast tütre sündi kokku?
  • Millega võlus väike Maria oma arste ja terapeute?
  • Kuidas suudab Downi sündroomiga tüdruk üksinda linnas hakkama saada?
  • Kes on too noormees, kes on võitnud eduka ujumistüdruku südame?
Eelmise aasta lõpul MM-võistlustel Mehhikos Aguascalienteses sai Maria Rein iga päev, mil ta võitis medali, õhtupoolikul preemiaks portsu jäätist. Muidu on tal jäätisepäev nädalas üksnes pühapäeval. Pildil laseb ta, peas kohalikelt ostetud kootud müts, hea maitsta koos treener Vello Liivamägiga. FOTO: Erakogu

Jah, see lööb iga vanema maailma uppi, kui laps sünnib Downi sündroomiga. Aga see ei tähenda sugugi, et elu on sisuliselt läbi. Maria Rein on 18-aastane igavene laps, kes on saanud kõigi takistuste ja raskuste kiuste elada peaaegu täisväärtuslikku elu – ja enamgi veel, on saanud tunda, mida tähendab suurte asjade saavutamine.

Tellijale Tellijale

Vello Liivamägi, kuulsa Liivamägede ujumisdünastia liige, teadis, mismoodi oma tillukest 18-aastast õpilast Pariisis innustada. Ees ootas ju ikkagi võitlus Euroopa meistritiitli pärast. Pisike Maria Rein, kel pikkust 148 sentimeetrit ja kaalu 44 kilo, läks õhtupoolikul starti hommikuse eelujumise parima ajaga neljandal rajal. Ohtlikem rivaal hüppas basseini otse tema kõrval, viiendal rajal. Ent just see tõsiasi andis vajaliku pidepunkti, millest kriitilisel hetkel kinni võtta.

See tähendas, et Maria Rein sai 100 meetri kompleksujumise viimasel lõigul, kroolides, näha, kui kaugel on peamine konkurent – neljandal rajal ujudes tõstab ta pea veest, et hingata, just viienda raja suunas.

05.01.2018 08.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto