Sisukord
Eesti
Postimees
04.01.2018
Eesti Prokuratuuri tiibade kallale ei minda Keda näidati vene valijale tegelikult? (50) Majandus Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha (3) Ettevõtjad ootavad ajaloo parimat aastat (2) Välismaa Facebooki mõjul on paljude afgaanide sünnipäev 1. jaanuaril Välismaa lühiuudised 04.01.2018 Trump ähvardab jätta Palestiina rahata Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi (2) Arvamus Erkki Bahovski: Isaac Newton ja Eesti (3) Priit Pullerits: valed rääkijad (9) Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule! (66) Toomas Kiho: kas Eesti jääb Eestiks? Saja-aastase riigi kolm rinnet (68) Postimees 1931. aastal: tüdruk lavastas veretöö Lugeja kiri: kokku kirjutamisest ja lahkukirjutamisest (4) Toomas Tamsar: tööjõupuudus – silmad pärani kinni (83) Juhtkiri: selget juttu, peaminister! (10) Kultuur Undruk, kuub ja rahvuskuvand (5) Eesti kirjanik, õpi end müüma Sport Jalgpalli liidu juhatuse liige sai süüdistuse Mourinho arvustas Scholesi Flora treenerivalik näib langevat Jürgen Hennile Tour de Ski muutus eluohtlikuks Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära Galerii ja video: Kanepil libises hiilgav võit napilt käest (2) Tartu Vabadussõjas langenud jäävad mälestuspäeval tähelepanuta (2) Aina rohkem abielluvad verinoored ning lastega paarid Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks Tabiverre kerkib üle valla haridustempel (1) Loomemajanduskeskuses kaitsti 15 äriplaani Isiklik teekond publikuga Kaido Tamberg: vald ei sea elanikke ohtu Madis Ess ja Fred Koppel: aastalõpu rahasadu Elva vallavolikogus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Prokuratuuri tiibade kallale ei minda

2 min lugemist
Igor Gräzin. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Täna annab valitsus oma hinnangu erakondade algatatud eelnõule, millega soovitakse kärpida prokuratuuri tiibu kriminaalmenetluses. Suure tõenäosusega ei pälvi see heakskiitu.

Tellijale Tellijale

Novembri lõpus esitasid kaheksa riigikogu liiget viiest erakonnast (ainsana puudus IRL) valitsusele ettepaneku muuta kriminaalmenetluse seadustikku nõnda, et kohtueelsele menetlusele seataks lühemad ajalised piirangud.

Üks algatajaid Igor Gräzin põhjendas toona Postimehele, et Euroopa üks peamisi põhiõigusi on õigus õiguse mõistmisele, ja lisas, et eeluurimine on juba omaette karistus, mis rikub inimese elu väga pikaks ajaks ära. «Inimesel on õigus öelda, et kui mind süüdistate, viige mind kohtu ette ja klaarime selle asja ära. Aga meil praegu on need tähtajad läinud lubamatult pikaks,» sõnas ta.

03.01.2018 05.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto