N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha

Heido Vitsur
, Vabariigi Presidendi majandusnõunik
Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3

Seda, et 2017. aasta oli meile edukas, teavad kõik. Samuti teavad kõik seda, et prognooside järgi peaks alanud aasta tulema enam-vähem sama. See tähendab, et ka tänavu on sama paljudel inimestel tööd ja keskmine palk ning kahjuks ka hinnad peaksid kasvama ligikaudu samasuguses tempos kui mullu. Sellest hoolimata, et möödunud aastal raputati olemasolevat maksusüsteemi Eesti jaoks enneolematult tugevasti.

Tundub, et õigus on olnud siiski neil, kes on kogu aeg väitnud, et kui muud tingimused on ettevõtluseks head, ei häiri isegi suhteliselt suured maksumuutused majandusarengut kuigi palju. See on ka loogiline, sest eeskätt määravad just nõudlus ja selle kasv tootmise või teenuste osutamise mõttekuse. Teiseks omab tööjõukulu ja selle dünaamika ettevõtlusele tunduvalt suuremat tähendust kui maksude oma.

Seni, kuni tööjõud on konkurentsivõimeline, see on nii hinna kui ka kvaliteedi poolest ettevõtjatele kättesaadav, saab majandus areneda, muidu mitte. Me ei kuulu enam odavate maade hulka ja seepärast peaksime üha enam pöörama tähelepanu oma tööjõule ja selle kvaliteedile, mitte aga sellele, kui palju odavamalt ning vabamalt naabrite juures alkohoolseid jooke osta saab.

Tagasi üles