Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
04.01.2018
Eesti Prokuratuuri tiibade kallale ei minda Keda näidati vene valijale tegelikult? (50) Majandus Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha (3) Ettevõtjad ootavad ajaloo parimat aastat (2) Välismaa Facebooki mõjul on paljude afgaanide sünnipäev 1. jaanuaril Välismaa lühiuudised 04.01.2018 Trump ähvardab jätta Palestiina rahata Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi (2) Arvamus Erkki Bahovski: Isaac Newton ja Eesti (3) Priit Pullerits: valed rääkijad (9) Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule! (66) Toomas Kiho: kas Eesti jääb Eestiks? Saja-aastase riigi kolm rinnet (68) Postimees 1931. aastal: tüdruk lavastas veretöö Lugeja kiri: kokku kirjutamisest ja lahkukirjutamisest (4) Toomas Tamsar: tööjõupuudus – silmad pärani kinni (83) Juhtkiri: selget juttu, peaminister! (10) Kultuur Undruk, kuub ja rahvuskuvand (5) Eesti kirjanik, õpi end müüma Sport Jalgpalli liidu juhatuse liige sai süüdistuse Mourinho arvustas Scholesi Flora treenerivalik näib langevat Jürgen Hennile Tour de Ski muutus eluohtlikuks Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära Galerii ja video: Kanepil libises hiilgav võit napilt käest (2) Tartu Vabadussõjas langenud jäävad mälestuspäeval tähelepanuta (2) Aina rohkem abielluvad verinoored ning lastega paarid Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks Tabiverre kerkib üle valla haridustempel (1) Loomemajanduskeskuses kaitsti 15 äriplaani Isiklik teekond publikuga Kaido Tamberg: vald ei sea elanikke ohtu Madis Ess ja Fred Koppel: aastalõpu rahasadu Elva vallavolikogus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas

2 min lugemist
Tartu lennujaam. FOTO: Sille Annuk

Tartu lennujaama reisijate arv oli lõppenud aastal 30 296, mis on tunamullusest 702 võrra suurem ja lennujaama juhataja Argo Annuki hinnangul võib sellega rahul olla.

«Eesmärgiks sai pandud 30 000 reisijat, see sai täidetud,» sõnas ta. «Ootus oli isegi suurem. Aasta alguse ambitsioon oli saavutada tulemus 31 000 reisijat.»

Tõrvatilgaks on asjaolu, et hea tulemus ei tulnud mitte ainsa lennuliini, Finnairi Tartu-Helsingi liini paremate tulemuste tõttu, vaid tänu tellimuslendudele ja kaheksale Tallinna lennujaama remondi pärast Tartus maandunud Nordica lennukile.

Nende n-ö muude lendude varal tuli 1586 reisijat, mis on 5,2 protsenti kõigist reisijaist. Finnairi osa oli 94,8 protsenti, kuid liin kaotas aasta võrdluses umbes 600 reisijat, piltlikult öeldes ühe nädala jagu või umbes kümme lennukitäit.

Argo Annuk FOTO: Sille Annuk

Annuk nentis, et seejuures tuleb muidugi arvestada, et pühade ajal jättis lennufirma lende plaanist ära, kuid samavõrd tuleb arvestada kriitikaga, mida on pälvinud lennuajad. Õhtused väljumisajad Tartust teevad kiirete edasilendude valiku Helsingis võrdlemisi kasinaks.

Finnair on teatanud, et senine lennuplaan kehtib märtsi lõpuni. Suvise plaani järgi on lennud Tartus senise seitsme päeva asemel kuuel päeval nädalas. Lennuaegade märkimisväärsest muutumisest ei ole seni teatatud.

«Reisijate arv oleks saanud olla suurem. Ootus oli, et lennuajad lähevad paremaks, see ei realiseerunud, kindlasti oli sellel mõju. Mõnel kolmapäeval või esmaspäeval oli lennuk pooltühi,» nentis Annuk.

Selleks aastaks on lennujaamal ambitsioon reisijate hulka veelgi kasvatada. 

«Ambitsioon on uus sihtkoht, iseasi, kas see realiseerub või ei realiseeru,» rääkis ta. «Lennujaam on ainult taristu, meie käed jäävad lühikeseks. Ega me muidu kasvada saa, kui tulevad uued sihtkohad või lende juurde.»

Finnairi lendude keskmine täitumus on Annuki sõnul olnud hea, üle 60 protsendi, nagu oli ka detsembris, mil lendas 2339 inimest.

Lennujaam arendamise poolelt on alanud aasta suurim eesmärk lennupäästet ajakohastada. Hooldustehnika uuendus on järgmise aasta tööplaanis. 

«Murekohaks on lennuvälja piirdeaed, millel peame hakkama parandama pikki lõike, et rebased ei pääseks territooriumile. Muu on kontrolli all ega vaja praegu suuri investeeringuid,» lisas Annuk.

Seotud lood
03.01.2018 05.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto