Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
04.01.2018
Eesti Prokuratuuri tiibade kallale ei minda Keda näidati vene valijale tegelikult? (50) Majandus Vitsur: hariduses on veel väga palju ära teha (3) Ettevõtjad ootavad ajaloo parimat aastat (2) Välismaa Facebooki mõjul on paljude afgaanide sünnipäev 1. jaanuaril Välismaa lühiuudised 04.01.2018 Trump ähvardab jätta Palestiina rahata Mediazona peatoimetaja: Venemaal on palju Putini süsteemi suhtes rahulolematuid inimesi (2) Arvamus Erkki Bahovski: Isaac Newton ja Eesti (3) Priit Pullerits: valed rääkijad (9) Lugeja kiri: jätke Kaljulaid juba rahule! (66) Toomas Kiho: kas Eesti jääb Eestiks? Saja-aastase riigi kolm rinnet (68) Postimees 1931. aastal: tüdruk lavastas veretöö Lugeja kiri: kokku kirjutamisest ja lahkukirjutamisest (4) Toomas Tamsar: tööjõupuudus – silmad pärani kinni (83) Juhtkiri: selget juttu, peaminister! (10) Kultuur Undruk, kuub ja rahvuskuvand (5) Eesti kirjanik, õpi end müüma Sport Jalgpalli liidu juhatuse liige sai süüdistuse Mourinho arvustas Scholesi Flora treenerivalik näib langevat Jürgen Hennile Tour de Ski muutus eluohtlikuks Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära Galerii ja video: Kanepil libises hiilgav võit napilt käest (2) Tartu Vabadussõjas langenud jäävad mälestuspäeval tähelepanuta (2) Aina rohkem abielluvad verinoored ning lastega paarid Lennujaam võitis reisijaid juurde, Finnair pisut kaotas Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks Tabiverre kerkib üle valla haridustempel (1) Loomemajanduskeskuses kaitsti 15 äriplaani Isiklik teekond publikuga Kaido Tamberg: vald ei sea elanikke ohtu Madis Ess ja Fred Koppel: aastalõpu rahasadu Elva vallavolikogus (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Traagiliste õnnetuste taga püsib lootus, et neid jääb iga aastaga vähemaks

1 min lugemist
Elva lähistel hukkus juuli alguses kahe sõiduki kokkupõrkes kaks inimest. FOTO: Jürgen Puistaja

​Eelmine aasta kulges Tartu- ja Jõgevamaal liikluspolitseinikele üle-eelmisega võrreldes suuremate muutusteta. Pikema perioodi statistika näitab siiski raskete õnnetuste arvu kahanemist.

2017. aastal hukkus Tartumaa teedel seitse inimest ja inimkannatanutega liiklusõnnetusi oli 12 kuu vältel kokku 143. Võrreldes 2016. aastaga oli viimati toodud näitaja kaheksa võrra väiksem, kuid hukkunuid oli ühe võrra enam.

Jõgevamaal oli 2017. aastal inimkannatanutega liiklusõnnetusi 36, neis hukkus üks inimene. 2016. aastal oli seal kannatanutega juhtumeid 29, kuid hukkus kaks liiklejat.

Lõuna prefektuuri liiklus- ja patrullitalituse juhi Alvar Pähkli sõnul on märgata, et joobes juhtide osakaal õnnetuste põhjustajate seas on vähenenud. 

«Uue trendina on seevastu kasvamas õnnetuste arv, mille on toime pannud sõidukijuhid, kes kasutavad juhtimise ajal nutiseadmeid,» nentis ta.

Päästjad said eelmisel aastal palju väljakutseid tulekollete likvideerimisele, kuid õnneks näitab tules elu kaotanud inimeste arv maakonnas vähenemise märke. Tartumaal hukkus 2017. aastal põlengutes kolm inimest, tunamullu oli neid viis.

Tulekahjusid, mille kustutasid päästjad, oli 2017. aastal Tartumaal 420, mida on paarikümne võrra vähem, kui oli varasemal aastal.

Jõgevamaa tulesurmade statistika näitab juba mitmendat aastat nulli.

Valdav osa Tartu- ja Jõgevamaa viimase aja tuleõnnetustest on olnud põhjustatud hoolimatust käitumisest lahtise tulega. Lisaks on ohtlikud põlengud alguse saanud hooletust kütmisest, aga ka rikkis elektriseadmetest. 

«Paljud tuleohutuse probleemid on osaliselt seotud ka sotsiaalprobleemidega ja kolm neljandikku hukkunutest olid vanadus- või invaliidsuspensionärid,» nentis kokkuvõtet tehes Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik.

Ühtlasi juhtis Kiik tähelepanu sellele, et päästeamet on algatanud projekti «500 kodu tuleohutuks», sellega püüab riik ohutumaks muuta nende inimeste kodusid, kes sellega ise toime ei tule.

Seotud lood
03.01.2018 05.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto