Sisukord
Käsipall
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Viplala Šveitsi väravas tinistas Eesti ära

3 min lugemist
Meistrite liigas osalevasse Prantsusmaa tippklubisse Montpellier kuuluv Šveitsi koondise väravavaht Nikola Portner tegi eile Eesti vastu hiilgava partii. FOTO: Tairo Lutter

Käsipallireeglite järgi on palli saanud mängijal õigus teha kolm sammu, enne kui ta peab selle kas ära söötma, pealeviske sooritama või üles hüppama. Kui ründemängija saab palli soodsal positsioonil, kust on täiesti kindlalt võimalik viskele minna, etendub nende kolme sammu jooksul duell ründaja ja väravavahi vahel.

Tellijale

Esimesel lasub moraalne kohustus visata värav, teine saab asuda teda tinistama. Eesmärgiks panna ründaja eksima. Tinistada saab mitut moodi – pilguga, kehahoiaku ja -keelega, pettemanöövritega (näiteks jätab väravavaht esimese posti natuke vabaks, aga tõstab sealpoolse käe kõrgele, proovides sundida ründajat viskama tagumisse nurka, mis tal tänu esimese postist võetud kasumile paremini kaetud).

Eilses käsipalli MM-valikmängus osutus Šveitsi väravavaht Nikola Portner tohutult edukaks tinistajaks. Suisa meister-Viplalaks. Eesti meestele olid Meistrite liigas mängiva Prantsusmaa pronksimeeskonna Montpellier puurivahi Portneri trumbid ja miinused küll kohtumise eel selgeks tehtud, aga tolku eeltööst polnud. Šveitslane tinistas Eesti käsipallureid konveiermeetodil ning oli peamine vastutaja Eesti 22:26 kaotuse ja MM-teekonna sisulise lõppemise eest (teoreetilise šansi säilitamiseks tuleb Šveits laupäeval võõrsil kaheksa väravaga alistada ja siis veel soodsaid tulemusi loota).

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto