Sisukord
Arvamus
Postimees
06.01.2018
Eesti Elektrooniline Postimees aina kasvab Eesti mõjukaim perekond Poska (9) Välismaa Leedu kirikust tuli päevavalgele juutide aare (5) Kristlaste arvust kiiremini kasvab nende tagakiusamine (10) KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget Basra peapiiskop võitleb migratsiooniga Arvamus Majakad ja virvatuled Juhtkiri: aasta inimese valiku sõnumid 2018 meedias: võitlus mitmel rindel 160 aastat rikastatud uudiseid (1) Rabav elu otsepildis Postimees teeb olümpiaga ajalugu Elektrooniline Postimees aina kasvab Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule (1) Postimees on tugevam kui kunagi varem (48) Aarne Mäe: Rakveresse asumisele (3) Ajatolla Ali Khamenei - Iraani meeleavaldajate vihaobjekt (2) Sport Freitagi valus kukkumine vallandas ametnike sõnasõja Ilves: seis ei ole halb ega hea Fourcade võitis, Ermits 42. kohal Ülekullatud Reali argipäev: kas Ronaldo ja Zidane lahkuvad? Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine Norrasse siirdunud Igonen Postimehele: vahepealsed nädalad olid mu jaoks täis teadmatust Mart Soidro: tuled Eestimaa akendes ei kustu veel VIDEO! Trenni stressi tapma! Tarbija Jaanuari ostukorv: millised hinnad tõi kallinev uus aasta? Arter 999 euro eest kontserdile? Pole paha! Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film (2) Arteri suur intervjuu! Nikolai Bentsler: tänan vanemaid, kes kasvatasid minust inimese (1) Saue lapsed ja täiskasvanud ehitavad nullist võistlusdroone (1) Ilona Leiva kolumn: õnnelik olemisest ja enda luuseriks tembeldamisest (1) Pirukas päästab päeva Ise nii väike – ja nii palju medaleid! (2) Suur aasta horoskoop 2018: kollane maakoer toob õnne, armastust ja raha, kuid ka seiklusi Hullumaja on moes! Armas galerii: käbid kukuvad kännust kaugele VIDEO! Trenni stressi tapma! Sõiduproov Nissan Micraga. Kuidas mõjutavad ehitamata jäetud teed väikeautosid? Meelelahutus Koomiks Sudoku

160 aastat rikastatud uudiseid

1 min lugemist
Postimehi läbi 160 aasta FOTO: Repro

Paberi peal on Postimees ilmunud nüüd juba enam kui 160 aastat, veebis natukene vähem. Aga juba esimestest ajalehenumbritest on lehetegijad nuputanud, kuidas infot lugejatele peale teksti veel mitut moodi edasi anda.

Joonistused, fotod, värvifotod, infograafikud ­– need kõik aitavad traditsioonilise paberajalehe lugejal paremini mõista uudiste olemust. Nüüdseks juba paarkümmend aastat lugejaid teeninud veebiväljaanne lisab siia ritta nii videolood, otseülekanded kui ka interaktiivsed graafikud.

Möödunud aastal tegime Postimehes mitu veebiprojekti, mis teksti ja pildiga avaldati ka paberlehes, kuid terviku moodustasid ikkagi veebis. Ära peaks märkima kümneid lugusid, kuid teistest enam tõusis esile Roosmarii Kurvitsa kirjutatud kümneosaline veebiraamat Postimehe 160. ilmumisaasta puhul. Just veeb andis võimaluse väga tihe ja põnev ajalootekst välja mängida lugejasõbralikult ja elavalt. Lugejani tõime nii Postimehe kirju ajaloo kaasaandena tulnud mitukümmend nime kui ka esimesed illustratsioonid ja fotod Eesti meedias.

Kindlasti mäletavad paljud, kuidas suvel koolinoorte laulu- ja tantsupeo ajal jagasid Postimehe veebis videolugudes oma eredamaid mälestusi teenekad peokorraldajad või siis haarasid peolised mikrofoni ning intervjueerisid oma juhendajaid ja kaastantsijaid.

Nii nagu paberlehte ei saa panna videot, on ainult veebis võimalik nautida interaktiivseid infograafikuid ja animatsiooni. Nende abil saab näidata tulevaste tasuta bussiliinide marsruute, traagilisi liiklusõnnetusi, aga ka lihtsamaid asukohagraafikuid.

Kindlasti ei juhtu lähemas tulevikus paberlehega midagi väga traagilist, küll aga soovitan kõigil huvilistel otsida Postimehe veebilehelt lugusid, milles põhjalikku tekstiosa on rikastatud liikuva pildi ja interaktiivse infograafikuga.

Seotud lood
    05.01.2018 08.01.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto