Sisukord
Arvamus
Postimees
06.01.2018
Eesti Elektrooniline Postimees aina kasvab Eesti mõjukaim perekond Poska (9) Välismaa Leedu kirikust tuli päevavalgele juutide aare (5) Kristlaste arvust kiiremini kasvab nende tagakiusamine (10) KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget Basra peapiiskop võitleb migratsiooniga Arvamus Majakad ja virvatuled Juhtkiri: aasta inimese valiku sõnumid 2018 meedias: võitlus mitmel rindel 160 aastat rikastatud uudiseid (1) Rabav elu otsepildis Postimees teeb olümpiaga ajalugu Elektrooniline Postimees aina kasvab Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule (1) Postimees on tugevam kui kunagi varem (48) Aarne Mäe: Rakveresse asumisele (3) Ajatolla Ali Khamenei - Iraani meeleavaldajate vihaobjekt (2) Sport Freitagi valus kukkumine vallandas ametnike sõnasõja Ilves: seis ei ole halb ega hea Fourcade võitis, Ermits 42. kohal Ülekullatud Reali argipäev: kas Ronaldo ja Zidane lahkuvad? Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine Norrasse siirdunud Igonen Postimehele: vahepealsed nädalad olid mu jaoks täis teadmatust Mart Soidro: tuled Eestimaa akendes ei kustu veel VIDEO! Trenni stressi tapma! Tarbija Jaanuari ostukorv: millised hinnad tõi kallinev uus aasta? Arter 999 euro eest kontserdile? Pole paha! Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film (2) Arteri suur intervjuu! Nikolai Bentsler: tänan vanemaid, kes kasvatasid minust inimese (1) Saue lapsed ja täiskasvanud ehitavad nullist võistlusdroone (1) Ilona Leiva kolumn: õnnelik olemisest ja enda luuseriks tembeldamisest (1) Pirukas päästab päeva Ise nii väike – ja nii palju medaleid! (2) Suur aasta horoskoop 2018: kollane maakoer toob õnne, armastust ja raha, kuid ka seiklusi Hullumaja on moes! Armas galerii: käbid kukuvad kännust kaugele VIDEO! Trenni stressi tapma! Sõiduproov Nissan Micraga. Kuidas mõjutavad ehitamata jäetud teed väikeautosid? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees teeb olümpiaga ajalugu

2 min lugemist
Marko Kaljuveer rajatava Tokyo olümpiastaadioni ees FOTO: Erakogu

Otseülekanded ja nende järelvaatamine, tipphetkede kokkuvõtted ja videouudised, taustalood Pyeongchangist – kõike seda pakub Postimees alanud 2018. aastal taliolümpiamängudelt Lõuna-Koreast.

Eesti Meedia omandas esimest korda olümpiamängude televisiooni- ja digitaalõigused Eestis ning see on midagi uut. See tähendab, et Kanal 2, Kanal 12 ja postimees.ee näitavad ekslusiivselt olümpiapilti rohkem kui 145 tunni ulatuses otseülekannetena ja piiramatult järelvaatamiseks.

Postimehele on olukord põnev ja värskendav, kuna varem on olümpiamänge vahendatud peamiselt sõnade ja fotodega, viimastel aastatel ka videolõikudena. Anname endale aru, et vastutus on suur, aga samas ei midagi ületamatut. Maailm liigub ikka interneti poole ja liikuvat pilti on ka varem toodetud. Käime lihtsalt ajaga ühte sammu, seame uued eesmärgid, varustame end televisioonitehnikaga, ja tuld Pyeongchangi suunas!

Piltlikult öeldes näitab Postimees olümpiamängude ajal Kanal 2 ja Kanal 12 otsepilti. Näiteks kui oleme Saskia Alusalu või Roland Lessingu võistluse ära vaadanud, saame võistlust hiljem järelvaadata ja tipphetkedest kokkuvõtte teha. Nii televisioonis kui postimees.ee lehel.

See on üsna vajalik samm, sest ajavahe Lõuna-Koreaga on seitse tundi. Ehk kui olümpiaheitlus algab kohaliku aja järgi kell 14, siis Eestis on kell 7 hommikul. Kõik ei pruugi alati ju hommikul võistlust otseülekandes näha, seega tuleb appi järelvaatamine.

Üldiselt on enamiku meile huvipakkuvate võistluste kellaajad siiski soodsad. Võtame näiteks esimese võistluspäeva: laupäeval, 10. veebruaril on naiste suusavahetusega sõit kell 9.15, naiste laskesuusatamise sprint kell 13.00 ja suusahüpped normaalmäel kell 14.30. Ka hoki on soodsal ajal, päeva viimane mäng algab kell 14.

Aga samas on iluuisutamis- ja mäesuusatamisvõistlused, nagu ka lumelauasõidud varajastel öö- ja hommikutundidel, kella 3 ja 5 paiku.

Oleme oma lugejate ja vaatajate teenistuses pika võistluspäeva jooksul kogu Eesti Meedia kontserniga ja teame, et ees ootab raske, aga huvitav aeg. Anname Postimehe vahel välja ka Pyeongchangi olümpia ajakirja, kus sees pikad intervjuud ja lood olümpiasportlastega, saatekava ja lood Lõuna-Koreast. Seda saab lugeja kogu olümpia jooksul oma diivanilaual sisujuhina hoida.

Need on mulle isiklikult juba kümnendad olümpiamängud ja tean, et üllatusi otseülekannete ja lugude tegemisel tuleb alati ette. Ilma nendeta pole lihtsalt kunagi saanud. Kõige tähtsam on, et lugeja ja vaataja sellest aru ei saaks.

Seotud lood
    05.01.2018 08.01.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto