Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.01.2018
Eesti Esimesed geoloogid plaanivad Rakveresse kolida Kultuurikatla korsten saab kaitsva võrgu Haldusreformi mängimine Hiiumaa moodi (2) Parteilased maakondlike talituste etteotsa Kes on Justin Sobaje ja kuidas ta jõudis Helger Lipmaani? (2) Keda on arvatud peituvat Satoshi Nakamato nime taga? Mikser: koostöö Kremli-meelse meediaga oleks allaandmine (2) Kadunud meest otsiti koerte ja drooni abil Jaht maailma otsituimale mehele jõudis Eestisse (7) Majandus Investor Mari annab aru: minu esimene aasta Välismaa Savijalgadel Bulgaaria asub ELi tüürima (3) Endine peastrateeg kuulutas Trumpidele sõja Arvamus Henrik Roonemaa: idufirmadel läks kehvasti ja see on väga hea (2) Kaire Uusen: väga andekas, aga väga õnnetu Eesti alkohoolik (44) Juhtkiri: Hiiumaa potjomkinid (2) Neeme Korv: kvoot, mis peaks olema null Priit Simson: Assadi mahamatmisega ei maksa kiirustada (13) Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub Jüri Luik: kuidas kaitseme Eestit? (7) Sport Võit iga hinna eest? Kanepi kaotus, mis puhus lootused taas lõkkele Pyeongchangi mäesuusaprintsessi Mikaela Shiffrini uskumatu eesmärk Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded Fotouudis: Venel pöial püsti. Varese loodab taas eestlase peale Tartu Tehvandi lumetus pani vallajuhi selgitust nõudma Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku Vabalt ringi lippavad koerad riskivad jäise suplusega Endine Tartu esimaadleja avab vaksalis näituse Hiinalinnast Pintslid, värvid, oksad, pärlid, pehme mööbel, klaas ja nahk – kõik iseenda pärast! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub

1 min lugemist
Maarjamõisa haigla FOTO: Margus Ansu

Eesti esimene maksasiirdamine Tartu Maarjamõisa haiglas läks arstide kinnitusel korda ja kui tüsistusi ei teki, siis saab uue maksaga mees kahe-kolme nädalaga töövõime tagasi.

Üks eile öösel Lehar Läänsalu (27) lõiganud kirurgidest, Tartu Ülikooli kirurgiakliiniku juhataja professor Ants Peetsalu ütles, et Soome kolleegide kogemuse kohaselt elab 80 protsenti uue maksaga inimestest vähemalt järgmised viis aastat.

Läänsalu põdes neli aastat süvenevat maksahaigust, mida ei saa ravida tavapäraste vahenditega. Maksa siirdamine on tema ainus ellujäämisvõimalus.

11 tundi väldanud operatsiooni järel on haige hingamisaparaadi all. Tartu Ülikooli kirurgiakliiniku dotsendi Toomas Väli sõnul saab mehe tervenemise kohta öelda mõne nädala pärast.

Doonorimaksa eraldasid arstid operatsioonipäeval Mustamäe haiglas. Peetsalu sõnul ei tekkinud operatsiooni käigus ärevaid hetki ja selle kestus oli tavapärane.

Peetsalu ei osanud öelda, kui palju lõikus maksma läks, sest haigekassa hinnakirjas seda veel pole. Tema väitel tuleb aga Eestis siirdamine odavam kui näiteks Soomes, kus lõikus maksab üle 1,3 miljoni krooni. Meil rahastab maksasiirdamist Eesti Teadusfond.

5.01.1999

Seotud lood
04.01.2018 06.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto