Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film

Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Marine Vacthi kehastatud aneemilise olemisega Chloéd on kogu elu vaevanud kõhuvalud. Kui günekoloog teatab, et temaga on kõik sama korras nagu Norras ja et asi peab olema vaimne, seab Chloé sammud psühholoogi juurde. Patsiendi-arsti suhe areneb kabinetis kiirelt kirglikuks ja tipneb kooseluga.

Tellijale Tellijale

Üsna pea avastab Chloé oma värske peiksi juures midagi kahtlast ja edasi läheb lugu nii, nagu filmi pealkirjast võib järeldada – tegevus hakkab käima mitmel rindel. Kuna armukesepidamine ei paneks 21. sajandi emantsipeerunud kinokülastajaid kulmugi kergitama – välja arvatud abielu pühaduse eest võitlejad ja EKRE liikmed –, on selle teise mehe taust märksa pikantsem kui n-ö traditsioonilistel armukestel, kellena oleme harjunud nägema basseinipoisse, postiljone või torumehi.

Filmile lisab vürtsi asjaolu, et nii nagu peategelasel Chloél pole ka ebatraditsioonilisel armukesel kupli all kõik asjad päris omal kohal. Sestap on keeruline tõmmata piiri reaalsuse ja ainult temakese peas toimuva vahel ning mõned otsad jäävadki filmi lõpuni lahtiseks.

05.01.2018 08.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto