Sisukord
Arvamus
Postimees
06.01.2018
Eesti Elektrooniline Postimees aina kasvab Eesti mõjukaim perekond Poska (9) Välismaa Leedu kirikust tuli päevavalgele juutide aare (5) Kristlaste arvust kiiremini kasvab nende tagakiusamine (10) KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget Basra peapiiskop võitleb migratsiooniga Arvamus Majakad ja virvatuled Juhtkiri: aasta inimese valiku sõnumid 2018 meedias: võitlus mitmel rindel 160 aastat rikastatud uudiseid (1) Rabav elu otsepildis Postimees teeb olümpiaga ajalugu Elektrooniline Postimees aina kasvab Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule (1) Postimees on tugevam kui kunagi varem (48) Aarne Mäe: Rakveresse asumisele (3) Ajatolla Ali Khamenei - Iraani meeleavaldajate vihaobjekt (2) Sport Freitagi valus kukkumine vallandas ametnike sõnasõja Ilves: seis ei ole halb ega hea Fourcade võitis, Ermits 42. kohal Ülekullatud Reali argipäev: kas Ronaldo ja Zidane lahkuvad? Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine Norrasse siirdunud Igonen Postimehele: vahepealsed nädalad olid mu jaoks täis teadmatust Mart Soidro: tuled Eestimaa akendes ei kustu veel VIDEO! Trenni stressi tapma! Tarbija Jaanuari ostukorv: millised hinnad tõi kallinev uus aasta? Arter 999 euro eest kontserdile? Pole paha! Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film (2) Arteri suur intervjuu! Nikolai Bentsler: tänan vanemaid, kes kasvatasid minust inimese (1) Saue lapsed ja täiskasvanud ehitavad nullist võistlusdroone (1) Ilona Leiva kolumn: õnnelik olemisest ja enda luuseriks tembeldamisest (1) Pirukas päästab päeva Ise nii väike – ja nii palju medaleid! (2) Suur aasta horoskoop 2018: kollane maakoer toob õnne, armastust ja raha, kuid ka seiklusi Hullumaja on moes! Armas galerii: käbid kukuvad kännust kaugele VIDEO! Trenni stressi tapma! Sõiduproov Nissan Micraga. Kuidas mõjutavad ehitamata jäetud teed väikeautosid? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule

2 min lugemist
Pressinõukogu logo. FOTO: Pressinõukogu

Artikkel: Minu vald, minu elanikud, minu raha, minu kool!

23. november 2016 

Kaebaja: Jozsef Weinrauch, Pala vallavanem

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et ajakirjanik ei öelnud, et teeb intervjuud telefoni teel ja salvestab selle; et artikli toon on halvustav ja see sisaldab valeväiteid.

Otsus: tauniv. Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksit, mis näeb ette, et ajakirjanik vastutab oma sõnade ja loomingu eest ning ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info. Pressinõukogu hinnangul on artikkel ühepoolne (sisaldab kaebaja kohta negatiivseid hinnanguid), kaebajat halvustav ja sellest kumab läbi ajakirjaniku hoiak kaebaja suhtes. 

Artikkel: Metsavahendaja kinnitusel saadakse andmed avalikest allikatest 

15. jaanuar, postimees.ee

Kaebaja: Taavi Lellep, Eesti Metsameistri OÜ juhatuse liige

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et tema karistusandmeid avaldades rikuti tema õigusi.

Otsus: õigeksmõistev. Pressinõukogu hinnangul on artikkel osa seeriast, mis käsitleb kahtlast metsaäri, ja selles kontekstis on kaebaja karistusandmete avaldamine põhjendatud. 

Artikkel: Kinnipidamiskeskus maadleb piire kompavate asukatega 

18. detsember 2016

Kaebaja: Urve Kaur, Harku kinnipidamiskeskuse psühholoog

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et artiklis on talle otsene negatiivne viide, mistõttu tunneb ta end süüdimõistetuna; et artiklis saavad sõna tema hinnangul asjatundmatud allikad ja et ajakirjanik kasutas manipulatiivseid võtteid.

Otsus: õigeksmõistev. Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei rikkunud ajakirjanduseetika koodeksit. Kogu artikli kontekstis ei oma psühholoogi puudutav lause sellist tähtsust, et juhtunust pikemalt kirjutada või kaebaja kommentaari võtta. Lisaks põhineb info kinnipidamiskeskuse juhi sõnadel, milles ei olnud toimetusel põhjust kahelda, sest kinnipidamiskeskuse juht vastutab kõige keskuses toimuva eest. 

Artikkel: Sugulaste rumalus tekitas lapsele hiigelvõla

28. jaanuar, postimees.ee

Kaebajad: Meelis Neelov ja Eesti Investorite Grupp OÜ

Kaebuse sisu: kaebajad ei olnud rahul, et neilt ei võetud enne artikli ilmumist kommentaari ja artiklis ei viidatud refereeritud telesaates «Insight» edastatud seisukohtadele.

Otsus: tauniv. Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksit, mis näeb ette, et konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osalised. Pressinõukogu hinnangul on kaebajaid käsitletud kritiseeritavana ja seetõttu oleks pidanud neile suuremas mahus sõna andma. 

Artikkel: Stolitsa vaikib Arvo Sarapuu skandaali maha

25. mai, postimees.ee

Kaebaja: ajalehe Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et artikkel sisaldab eksitavat, kontrollimata ja valet infot.

Otsus: tauniv. Pressinõukogu otsustas, et Postimees rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkte, mille järgi peab ajakirjandusorganisatsioon kandma hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info, ning konflikti sisaldava materjali puhul peab ajakirjanik ära kuulama kõik osalised.

Artikkel: Olev Remsu: Eestit halvavad parteilised ja rahvuslikud valikud

15. juuni, postimees.ee

Kaebaja: ajaleht Stolitsa

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et väljaande Stolitsa kohta on tehtud kontrollimata üldistus ning et Postimees avaldab eksitavat infot teiste väljaannete kohta.

Otsus: õigeksmõistev. Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei ole eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul on artiklis tehtud üldistus ja tegemist on autori arvamusega, lisaks avaldas väljaanne täpsustuse. Ka pole artiklis märgitud, et autor pidas silmas just Stolitsat.

Artikkel: Eesti maksumaksja taob kinni totraid «mänguasju»

31. mai, postimees.ee

Kaebaja: Baltic Media Alliance OÜ

Kaebuse sisu: kaebaja leiab, et artiklis on telekanal Pervõi Baltiiski Kanal kohta mittetäielikke ja eksitavaid andmeid, mis kahjustavad telekanali mainet, väljaanne pole andnud võimalust vastulauseks ega valeinfot ümber lükanud. 

Otsus: õigeksmõistev. Pressinõukogu hinnangul oli tegemist arvamusartiklis ilmunud veaga, mille väljaanne järgmisel päeval parandas. Parandusele on tähelepanu juhitud ka artikli all. 

Seotud lood
    05.01.2018 08.01.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto