P, 29.05.2022

Riik hakkab salaomanikelt võlgu sisse nõudma

Lennart Ruuda
, reporter
Riik hakkab salaomanikelt võlgu sisse nõudma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliameti jurist Tanel Ruusmaa ütles, et maksuvõlgade eest peavad vastutama hakkama ettevõtte tegelikud juhid.
Maksu- ja tolliameti jurist Tanel Ruusmaa ütles, et maksuvõlgade eest peavad vastutama hakkama ettevõtte tegelikud juhid. Foto: Madis Sinivee/

Maksu- ja tolliamet saab tuleval aastal õiguse äriühingu etteotsa pandud tankistidest kaugemale minna ning hakata maksuvõlgu välja pigistama ka äriühingu tegelikelt juhtidelt.

Selle tarvis töötas rahandusministeerium välja uue maksukorralduse seaduse eelnõu, mille eesmärk on teha maksuvõlgade menetlused edaspidi lihtsamaks, kiiremaks ja ausamaks. See haakub ka sügisel riigikogus vastu võetud seadusega, mis kohustab ettevõtteid avaldama äriregistris tegelikud kasusaajad.

Kõige olulisem punkt maksukorralduse seaduse uues eelnõus keerleb ümber selle, kellelt ja kuidas saab amet maksuvõlga sisse nõuda. Praegu kehtiva seaduse alusel saab seda teha vaid äriregistrisse kantud juhatuse liikmelt. Samas ei pruugi juhatuse liige olla kaugeltki see, kes tegelikult süüdi on.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles