Sisukord
Eesti
Postimees
17.02.2020
Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (12) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 60-aastaseks ajakirjanik, luuletaja ja poliitik Kalle Muuli. Muuli on haridust omandanud kahes kõrgkoolis, kuid diplomit pole neist siiski saanud. 1981–1988 õppis ta Tartu Riiklikus Ülikoolis õigusteadust, 1976–1977 aga Eesti Põllumajanduse Akadeemias. Mida õppis Muuli põllumeeste kõrgkoolis?

2. Esimene dokumenteeritud õhulend elusolenditega toimus 1783. aasta septembris vendade Joseph-Michel ja Jacques-Étienne Montgolfier’de kuumaõhupalliga Aérostat Réveillon. Pardal ei olnud siiski inimesed, vaid part, kukk ja … Kes oli kolmas? Tema valiti seetõttu, et ta olla füsioloogiliselt inimesega kõige sarnasem. Kuningas Louis XVI pakkus katsejänesteks välja kaks kurjategijat, aga otsustati siiski teiste faunaesindajate kasuks.

3. Ameeriklaste portaal The Fifty Best testib kõikvõimalikke alkotooteid, selgitades välja parimad. 2017. aasta parimateks viinadeks valiti 7 vodkat, mida pärjati kahe kuldmedaliga. Teiste seas ka Stalinskaya Blue (Stalini sinine). Mis maa viinaga on tegemist?

4. Eesti laste lemmiklaulude selgitamine 1938./1939. aasta talvel tõi oodatud tulemused, kaks parimat olid «Une-Mati» ja «Miki-Hiir merehädas». Laulud on pärit ühe ja sama helilooja loomingust. Kes on see helilooja?

5. Seda maailma üht populaarsemat vabaõhumängu tunti juba Vanas-Hiinas ja Rooma impeeriumis. Prantslased kutsuvad mängu «Teoks», itaallased «Maailmaks», serblased «Kooliks», saksa keeleruumis kutsutakse mängu «Taevaks ja põrguks». Maailmarekord (Guinnessi rekord) kuulub Ashrita Furmanile ajaga üks minut ja kaheksa sekundit. Mis mäng?

Vastused:

1. Veterinaariat.

2. Lammas. Lambal oli nimigi – Montauciel ehk Tõuse Taevasse.

3. Rumeenia.

4. Georg Malmstén, Soome laulja ja laululooja, tuntud ka kui Jori-Setä, Jorkka, Kille Kiljunen, Matti Reima.

5. Keks.

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto