Sisukord
Eesti
Postimees
11.01.2018
Eesti Simsonit umbusaldanud opositsioon süüdistab ministrit vassimises (2) USA raportis tunnustatakse Eesti samme võitluses Vene sekkumisega (1) Luik esitab kaitseväe juhatajaks Martin Heremi Eesti andmesaatkond Luksemburgis valmib juunis Majandus Grossi uute toidupoodide aasta Vihmas uppuvates Eesti metsades kuulutati välja eriolukord (11) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas piiblivärsid on alkoholireklaam? Leedu ootab vastust (15) Välismaa lühiuudised: 10.01.2018 Ameeriklased segaduses: kes on see mees Valges Majas? (12) Galerii ja video: Tšornobõlis hakatakse tootma päikeseenergiat KOHALIK VAADE. Poola valitsusremont - magustamine või maavärin? Arvamus Mart Nutt: kui 13 000 võõrtöölist on hetkeline, siis mis on lõplik lahendus? (62) Juhtkiri: Kadri Simson ja kõige häbelikum peaminister (11) Priit Pullerits: kuri geenius saab oraakliks (2) Postimees 1992. aastal: leib ja piim ei ole veel Tartus talongikaup Mihkel Mutt: tagasi tulevikku (17) Holger Haljand: kes aitaks taltsutada kübertonti? Kultuur Ivar Põllu soovib, et tema teater ei muutuks mugavaks Sport Haigus nullis Rehemaa neljanda olümpiasõidu Viljandi noorsand liigub sprindikiirusel Euroopa tipu poole Fourcade vs. Norra: mitte duell, vaid sõda End kilpkonnaga võrrelnud Kristjan Ilves otsib sõidutunnet Reis Kaplinn: palju pingviine, vähe «tõelist» Aafrikat Tartu Tartus koguvad tuntust isehakanud viinakullerid Henri Zeigo: pehme jõu kasutamata võimalus (1) Linnakirjaniku tiitli pälvis välismaalane (1) Paljasjalgne Jürgen, püha neljapäev ja inglid Ants Kask: valitsus laseb vanakeste kukil liugu (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna tähistatakse Ameerika Ühendriikides rahvuslikku piimapäeva. Miks just sel päeval?

2. 1928. aastal asutasid vennad Paul Vincent Galvin ja Joseph E. Galvin Chicagos ettevõtte, mille esialgseks nimeks oli Galvin Manufacturing Corporation. 1930. aastal demonstreeris Paul Vincent Galvin esimest korda midagi, millele tema antud nimi saab ka hiljem maailmakuulsaks saanud firma nimeks. Mis firma?

3. Mart Sanderi üks laiemale avalikkusele tuntumaid maale on «Ehmunud kentaur». Kes oli kunstnikule selle taiese modelliks?

4. Agatha Christie loodud vanatüdrukust asjaarmastaja-detektiiv Miss Marple (Jane Marple) on kriminaalkirjanduse üks tuntumaid tegelasi. Kes Eesti näitlejatest on teda mänginud filmis?

5. Suhted moslemite ja mittemoslemite vahel on toonud maailmale raskeid tagajärgi. Kes on moslem, seda on keeruline selgeks teha. Siis aitab küsimus prohvet Muhamedi ema nime kohta, mida iga moslem teab une pealt. Mis oli Muhamedi ema nimi?

Vastused:

1. 11. jaanuaril 1878 said ameeriklased esimest korda piima pudelites osta.

2. Motorola. Nimi oli algselt antud esimesele autoraadiole.

3. Ameerika jalgpallur, endine kergejõustiklane Margus Hunt.

4. Ita Ever. Filmis «Musträstaste saladus» («Тайна «Чёрных дроздов»», režissöör Vadim Derbenjov, Mosfilm 1983) mängisid eestlastest peale tema veel Lembit Ulfsak, Urmas Kibuspuu, Aare Laanemets ja Aarne Üksküla.

5. Aminah bint Wahb.

Seotud lood
    10.01.2018 12.01.2018
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto