Sisukord
Olümpia
Tänane leht
05.01.2018
Eesti Esimesed geoloogid plaanivad Rakveresse kolida Kultuurikatla korsten saab kaitsva võrgu Haldusreformi mängimine Hiiumaa moodi (2) Parteilased maakondlike talituste etteotsa Kes on Justin Sobaje ja kuidas ta jõudis Helger Lipmaani? (2) Keda on arvatud peituvat Satoshi Nakamato nime taga? Mikser: koostöö Kremli-meelse meediaga oleks allaandmine (2) Kadunud meest otsiti koerte ja drooni abil Jaht maailma otsituimale mehele jõudis Eestisse (7) Majandus Investor Mari annab aru: minu esimene aasta Välismaa Savijalgadel Bulgaaria asub ELi tüürima (3) Endine peastrateeg kuulutas Trumpidele sõja Arvamus Henrik Roonemaa: idufirmadel läks kehvasti ja see on väga hea (2) Kaire Uusen: väga andekas, aga väga õnnetu Eesti alkohoolik (44) Juhtkiri: Hiiumaa potjomkinid (2) Neeme Korv: kvoot, mis peaks olema null Priit Simson: Assadi mahamatmisega ei maksa kiirustada (13) Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub Jüri Luik: kuidas kaitseme Eestit? (7) Sport Võit iga hinna eest? Kanepi kaotus, mis puhus lootused taas lõkkele Pyeongchangi mäesuusaprintsessi Mikaela Shiffrini uskumatu eesmärk Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded Fotouudis: Venel pöial püsti. Varese loodab taas eestlase peale Tartu Tehvandi lumetus pani vallajuhi selgitust nõudma Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku Vabalt ringi lippavad koerad riskivad jäise suplusega Endine Tartu esimaadleja avab vaksalis näituse Hiinalinnast Pintslid, värvid, oksad, pärlid, pehme mööbel, klaas ja nahk – kõik iseenda pärast! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded

2 min lugemist
Mäesuusatamise võistkonnavõistlus 2015. aasta MMil. FOTO: Christophe Pallot/Agence Zoom/AFP/Scanpix

Mäesuusatamine on üks neljast spordialast, mille kava on võrreldes 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudega muutunud. Kui lumelauasõidus asendati paarisslaalom Big Airi hüpetega, kiiruisutamises lisandusid kavva ühisstardid (just sel alal võistleb esimese Eesti naiskiiruisutajana olümpiale kvalifitseerunud Saskia Alusalu) ja curling’us segapaarismäng, siis mäesuusatamise kava täiendati võistkonnavõistlusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teoorias loob see esimest korda võimaluse, et üks mäesuusataja tuleb Pyeongchangi nõlvadel kuuekordseks olümpiavõitjaks, kuigi see on väga ebatõenäoline, sest seni on mäesuusataja suutnud ühelt olümpial võita maksimaalselt kolm kuldmedalit (austerlane Toni Sailer 1956., prantslane Jean-Claude Killy 1968. ja horvaaditar Janica Kostelic 2002. aastal).

Võistkonnavõistluse starti lubatakse MK-sarja rahvuste karika 15 parimat riiki, kellele lisandub korraldajana Lõuna-Korea. Igasse tiimi kuulub kaks meest ja kaks naist (lisaks mõlemast soost üks varuvõistleja) ning võistlus toimub play-off-süsteemis, kus kahest riigist nõrgem kukub välja ja tugevam liigub edasi järgmisse ringi. Duelleeritakse identsetel paarisradadel. Mehed-naised laskuvad vaheldumisi ja iga sõidu võitja teenib oma võistkonnale punkti. Kui kumbki sõitja ei finišeeri, saab punkti see, kes enne katkestamist kaugemale jõudis. Kui nelja laskumise peale on koondiste seis 2:2 viigis, selgub võitja kiireima mehe ja naise aja liitmisel.

04.01.2018 06.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto