Sisukord
Sport
Tänane leht
05.01.2018
Eesti Esimesed geoloogid plaanivad Rakveresse kolida Kultuurikatla korsten saab kaitsva võrgu Haldusreformi mängimine Hiiumaa moodi (2) Parteilased maakondlike talituste etteotsa Kes on Justin Sobaje ja kuidas ta jõudis Helger Lipmaani? (2) Keda on arvatud peituvat Satoshi Nakamato nime taga? Mikser: koostöö Kremli-meelse meediaga oleks allaandmine (2) Kadunud meest otsiti koerte ja drooni abil Jaht maailma otsituimale mehele jõudis Eestisse (7) Majandus Investor Mari annab aru: minu esimene aasta Välismaa Savijalgadel Bulgaaria asub ELi tüürima (3) Endine peastrateeg kuulutas Trumpidele sõja Arvamus Henrik Roonemaa: idufirmadel läks kehvasti ja see on väga hea (2) Kaire Uusen: väga andekas, aga väga õnnetu Eesti alkohoolik (44) Juhtkiri: Hiiumaa potjomkinid (2) Neeme Korv: kvoot, mis peaks olema null Priit Simson: Assadi mahamatmisega ei maksa kiirustada (13) Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub Jüri Luik: kuidas kaitseme Eestit? (7) Sport Võit iga hinna eest? Kanepi kaotus, mis puhus lootused taas lõkkele Pyeongchangi mäesuusaprintsessi Mikaela Shiffrini uskumatu eesmärk Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded Fotouudis: Venel pöial püsti. Varese loodab taas eestlase peale Tartu Tehvandi lumetus pani vallajuhi selgitust nõudma Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku Vabalt ringi lippavad koerad riskivad jäise suplusega Endine Tartu esimaadleja avab vaksalis näituse Hiinalinnast Pintslid, värvid, oksad, pärlid, pehme mööbel, klaas ja nahk – kõik iseenda pärast! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võit iga hinna eest?

2 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Sport on aegade algusest olnud inimeste igapäevaelu ja -toimetustega tihedas seoses ning üksteisega võistlemine käinud sellega käsikäes. Ürginimeste ellujäämine sõltus sellest, kes esimesena tappis ära suurima piisoni või kes oli teistest niipalju tugevam, et tõsta oma hõim juhtivaks.

Tellijale Tellijale

On arusaadav, et selline arusaam spordi olemusest ei sarnane tänapäevaste glamuursete võistlustega peaaegu üldse. See paneb mõtlema spordi eesmärgi ja tähenduslikuma sisu olemasolu ning selle üle, kuidas see nii märkamatult, kuid samas drastiliselt muutunud on. Kas uus ja kohane väljend peaks olema «Tähtis pole osavõtt, vaid võit»?

Kui mõelda näiteks olümpiamängude algusaegadele, tulevad meelde märksõnad «mängu ilu», «ausus» ja «inimvõimete piiride tunnetamine». Sport oli inimkeha täiuslikkuse sümbol. Atleedid valmistusid mängudeks keskendumusega ning kaotus tähendas vaid järjekordset võimalust ennast arendada. Muidugi oli võit oluline ja soovitud tulemus ning loomulikult kaasnes sellega siiski teatud kuulsus ja võimalustele vastav sära, kuid seda ei anna praegusega võrrelda. Järsu muutuse tõi sisse moodsate olümpiamängude alustamine 19. sajandi lõpus ning sellest alates on mängude ülesehitus muutunud aina enam ülesupitatuse ja võltsuse poole. Kõlab radikaalselt, kuid tegelikult on see nii.

04.01.2018 06.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto