Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
05.01.2018
Eesti Esimesed geoloogid plaanivad Rakveresse kolida Kultuurikatla korsten saab kaitsva võrgu Haldusreformi mängimine Hiiumaa moodi (2) Parteilased maakondlike talituste etteotsa Kes on Justin Sobaje ja kuidas ta jõudis Helger Lipmaani? (2) Keda on arvatud peituvat Satoshi Nakamato nime taga? Mikser: koostöö Kremli-meelse meediaga oleks allaandmine (2) Kadunud meest otsiti koerte ja drooni abil Jaht maailma otsituimale mehele jõudis Eestisse (7) Majandus Investor Mari annab aru: minu esimene aasta Välismaa Savijalgadel Bulgaaria asub ELi tüürima (3) Endine peastrateeg kuulutas Trumpidele sõja Arvamus Henrik Roonemaa: idufirmadel läks kehvasti ja see on väga hea (2) Kaire Uusen: väga andekas, aga väga õnnetu Eesti alkohoolik (44) Juhtkiri: Hiiumaa potjomkinid (2) Neeme Korv: kvoot, mis peaks olema null Priit Simson: Assadi mahamatmisega ei maksa kiirustada (13) Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub Jüri Luik: kuidas kaitseme Eestit? (7) Sport Võit iga hinna eest? Kanepi kaotus, mis puhus lootused taas lõkkele Pyeongchangi mäesuusaprintsessi Mikaela Shiffrini uskumatu eesmärk Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded Fotouudis: Venel pöial püsti. Varese loodab taas eestlase peale Tartu Tehvandi lumetus pani vallajuhi selgitust nõudma Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku Vabalt ringi lippavad koerad riskivad jäise suplusega Endine Tartu esimaadleja avab vaksalis näituse Hiinalinnast Pintslid, värvid, oksad, pärlid, pehme mööbel, klaas ja nahk – kõik iseenda pärast! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku

1 min lugemist
Valgusküla tuleb uutel pühadel taas, siis aga pisut teistsuguste krutskitega. FOTO: Margus Ansu

Reedel kell 21 pärast kellamängu algab Raekoja platsil tuleetendus, et jätta hüvasti valguskülaga.

Üks projekti eestvedajaid Ragnar Kekkonen ütles, et peoga jäetakse jõuludeks Raekoja platsile ehitatud valguskülaga hüvasti, kuid juba 11 kuu pärast on küla kesklinnas tagasi. 

«Mõned linnaelanikud on muretsedes pöördunud meie poole, et tahaks neid klaasbokse ära osta, aga need pannakse hoopis lattu, et siis järgmisel jõuluajal teiste krutskitega need jälle linna sättida. Ära neid ei lammutata,» selgitas Kekkonen. 

Enne valgusküla kokkupakkimist peetakse siiski pidu, kus noored DJ-d mängivad muusikat, Krista Palm pakub elamust tulesõuga, tehakse lõket ja grillitakse vahukomme. «Loodame, et ilmataat hoiab meid ja tuleb mõnus olemine,» ütles ta. 

Kasvuhoonelaadsete klaaspaviljonide ehitamisega sooviti Kekkoneni sõnul luua keskkonda, kus saab istuda ja vaadelda, mis ümberringi toimub. «Esimesel nädalal oli meil isegi õnn saada nii palju lund, et lapsed said platsil liugu lasta,» meenutas projekti eestvedaja.

Üldiselt on tagasiside valguskülale olnud Kekkoneni sõnul positiivne. 

«Olen kuulnud palju häid sõnu kauplejatelt, aga ka külastajatelt, kes pilte sotsiaalmeediasse on postitanud,» rääkis ta.

Seotud lood
04.01.2018 06.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto