Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
05.01.2018
Eesti Esimesed geoloogid plaanivad Rakveresse kolida Kultuurikatla korsten saab kaitsva võrgu Haldusreformi mängimine Hiiumaa moodi (2) Parteilased maakondlike talituste etteotsa Kes on Justin Sobaje ja kuidas ta jõudis Helger Lipmaani? (2) Keda on arvatud peituvat Satoshi Nakamato nime taga? Mikser: koostöö Kremli-meelse meediaga oleks allaandmine (2) Kadunud meest otsiti koerte ja drooni abil Jaht maailma otsituimale mehele jõudis Eestisse (7) Majandus Investor Mari annab aru: minu esimene aasta Välismaa Savijalgadel Bulgaaria asub ELi tüürima (3) Endine peastrateeg kuulutas Trumpidele sõja Arvamus Henrik Roonemaa: idufirmadel läks kehvasti ja see on väga hea (2) Kaire Uusen: väga andekas, aga väga õnnetu Eesti alkohoolik (44) Juhtkiri: Hiiumaa potjomkinid (2) Neeme Korv: kvoot, mis peaks olema null Priit Simson: Assadi mahamatmisega ei maksa kiirustada (13) Postimees 1999. aastal: esimene Eestis siiratud maksaga mees toibub Jüri Luik: kuidas kaitseme Eestit? (7) Sport Võit iga hinna eest? Kanepi kaotus, mis puhus lootused taas lõkkele Pyeongchangi mäesuusaprintsessi Mikaela Shiffrini uskumatu eesmärk Oberstdorfis kukuti palju, mitmekesiselt ja valusalt Uus formaat äratab mäesuusatajates ebatavalised tunded Fotouudis: Venel pöial püsti. Varese loodab taas eestlase peale Tartu Tehvandi lumetus pani vallajuhi selgitust nõudma Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis Valgusküla tõmbab tuleetendusega otsad kokku Vabalt ringi lippavad koerad riskivad jäise suplusega Endine Tartu esimaadleja avab vaksalis näituse Hiinalinnast Pintslid, värvid, oksad, pärlid, pehme mööbel, klaas ja nahk – kõik iseenda pärast! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eelmisel aastal uppus inimesi nii vannis kui ka koduses tiigis

1 min lugemist
Külitsele Ropka paisjärve juurde toodi suvel küünlaid uppunud noormehe mälestuseks. FOTO: Raimu Hanson

Eelmisel aastal möödus veekogude läheduses taas kurvalt – Tartumaal uppus kuus ja Jõgevamaal neli inimest. Vähemalt poolt kõigist uppumissurmadest saab seostada alkoholi tarbimisega.

Eri põhjused

Tartumaal leidsid eelmisel aastal inimesed märja haua väga erinevatel põhjustel: kukuti kaldalt ja paadist vette, vajuti läbi jää ning üks uppunu oli kukkunud kaevu. Jõgevamaal oli neljast surmaga lõppenud traagilisest intsidendist üks põhjustatud ettevaatamatust kõndimisest õhukesel jääl ning ülejäänud uppumisjuhtumid olid seotud samuti kaldalt vette kukkumisega. Vähemalt kahel korral olid uppunud isikud varem tarvitanud alkoholi.

Aga on ka selliseid juhtumeid, kus hinnati oma võimeid üle. 

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik meenutas eelmise aasta suvest üht traagilisemat õnnetust, kus Külitse lähedal uppus 15-aastane noormees. Teadaolevalt vajus poiss vee alla, kuna oli kurnatud. 

«Kuigi uppumiskohtadena olid esil järved ja jõed, oli ka mitmeid juhtumeid, kus uputi kodus vanni või kodusel õuealal tiiki,» nentis Kiik.

Uued tendentsid

Viimastel aastatel on väga palju õnnetusjuhtumeid, mida saanuks vältida. Näiteks kui paadisõidul oleks kasutatud päästevarustust, säästnuks see nii mõnegi inimese elu. 

Inimeste ohutusteadlikkus läheb aga aasta-aastalt paremaks. Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu sõnul tuli 2017. aastal korraldatud Kantar Emori veeohutusalase teadlikkuse uuringust välja, et 2/3 vastanutest kannavad paadisõidul päästevesti alati.  

Arvi Uustalu sõnul on oluline, et korraldataks lisaks veeohutuse koolitusi, mille hulka kuulub ka ujumise algõpetuse juurutamine üldhariduskoolides. 

Kindlasti jätkub koostöö omavalitsustega, et paigaldada  avalikesse ujumiskohtadesse veeohutuspüstikuid, millel on infotahvel ja päästerõngas.

Seotud lood
04.01.2018 06.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto