Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.01.2018
Eesti Elektrooniline Postimees aina kasvab Eesti mõjukaim perekond Poska (9) Välismaa Leedu kirikust tuli päevavalgele juutide aare (5) Kristlaste arvust kiiremini kasvab nende tagakiusamine (10) KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget Basra peapiiskop võitleb migratsiooniga Arvamus Majakad ja virvatuled Juhtkiri: aasta inimese valiku sõnumid 2018 meedias: võitlus mitmel rindel 160 aastat rikastatud uudiseid (1) Rabav elu otsepildis Postimees teeb olümpiaga ajalugu Elektrooniline Postimees aina kasvab Kaebused Postimehe kohta pressinõukogule (1) Postimees on tugevam kui kunagi varem (48) Aarne Mäe: Rakveresse asumisele (3) Ajatolla Ali Khamenei - Iraani meeleavaldajate vihaobjekt (2) Sport Freitagi valus kukkumine vallandas ametnike sõnasõja Ilves: seis ei ole halb ega hea Fourcade võitis, Ermits 42. kohal Ülekullatud Reali argipäev: kas Ronaldo ja Zidane lahkuvad? Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine Norrasse siirdunud Igonen Postimehele: vahepealsed nädalad olid mu jaoks täis teadmatust Mart Soidro: tuled Eestimaa akendes ei kustu veel VIDEO! Trenni stressi tapma! Tarbija Jaanuari ostukorv: millised hinnad tõi kallinev uus aasta? Arter 999 euro eest kontserdile? Pole paha! Filmiarvustus: «Teine armuke» on suurepärane Euroopa film (2) Arteri suur intervjuu! Nikolai Bentsler: tänan vanemaid, kes kasvatasid minust inimese (1) Saue lapsed ja täiskasvanud ehitavad nullist võistlusdroone (1) Ilona Leiva kolumn: õnnelik olemisest ja enda luuseriks tembeldamisest (1) Pirukas päästab päeva Ise nii väike – ja nii palju medaleid! (2) Suur aasta horoskoop 2018: kollane maakoer toob õnne, armastust ja raha, kuid ka seiklusi Hullumaja on moes! Armas galerii: käbid kukuvad kännust kaugele VIDEO! Trenni stressi tapma! Sõiduproov Nissan Micraga. Kuidas mõjutavad ehitamata jäetud teed väikeautosid? Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Türgi ja Kreeka kruvivad pinget

2 min lugemist
Türgi rannavalvealus eskordib Vene korvetti läbi Bosporuse väina. FOTO: MURAD SEZER/REUTERS/Scanpix

Türgi ja Kreeka astusid 2018. aastasse samasuguste suhetega nagu mullu – õhus on palju pinget, segadust ja pahatahtlikkust.

Tellijale Tellijale

Eelmise aasta viimasel tööpäeval otsustas Kreeka sõltumatu migratsiooniministeeriumi komisjon anda heakskiidu Türgi sõjaväe ohvitseri asüülitaotlusele. Mees põgenes koos seitsme kolleegiga vaid mõni tund pärast 2016. aasta 15. juulil toimunud riigipöördekatset.

Otsus tõi kaasa väga karmi reaktsiooni Türgilt. Kõige äärmuslikuma avaldusega esines riigi asepeaminister Hakan Çavuşoğlu, kes vihjas isegi sõja puhkemise võimalusele: «Terroristid, kelle te täna vabadusse päästate, on nagu dünamiit, mis ootab plahvatamist, ja kui see juhtub, ei pruugi teil enam olla riiki, mida kaitsta.»

05.01.2018 08.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto