Kanal 2 alustab saatega «Teel olümpiale», esimese osa fookuses Eesti kiiruisutamine

Pyeongchangi taliolümpiamängud toimuvad Lõuna-Koreas 9.-25. veebruarini. Otseülekandeid näitavad Eestis ainult Kanal 2, Kanal 12 ja Postimees. FOTO: KIM HONG-JI/REUTERS/Scanpix

Kanal 2 alustab täna õhtul kell 21 Pyeongchangi taliolümpiamängude eel saatesarjaga «Teel olümpiale», mille esimeses osas on tähelepanu keskmes Eesti jaoks pika pausi järel taas kaasmaalaste tippkonkurentsis osalemise vaatevinklist oluliseks muutunud kiiruisutamine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väisatakse Adaveret, et kaeda, kuidas väikesest kohakesest pärit Saskia Alusalu ja Marten Liiv olümpiaks valmistuvad. Tegemist on esimeste olümpiamängudel võistlevate Eesti kiiruisutajatega pärast 1968. aastal Grenoble’is uisutanud Ants Antsonit. Saates on juttu ka 1964. aastal Innsbruckis 1500 meetri distantsil olümpiavõitjaks tulnud Antsonist, keda meenutab legendaarne raadioajakirjanik Tiit Karuks.

Pyeongchangi taliolümpiamängude suusatamisvõistluste ülekandeid kommenteerivad Kanal 2s Margus Uba ja Timo Tarve, kes tutvustavad saates oma töö köögipoolt. «Olümpiamängud ei ole pelgalt 17 päeva kestev spordivõistlus, vaid ikkagi mitmetahuline kultuurisündmus. Sportlaste jaoks on see tähtsaim võistlus ning saadetes «Teel olümpiale» räägitavad nende isiklikku võitlust peegeldavad lood on tegelikult Eesti spordi lugu,» sõnab saatejuht Marko Kaljuveer.

05.01.2018 08.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto