Sisukord
Reisikirjad
Tänane leht
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast

4 min lugemist
Nutumüür 1880. aasta paiku FOTO: akg-images/akg-images/Scanpix

«Lapsed võtsid meid raha nuiates koleda kisaga vastu ja loopisid meile, kui kopikaid küllalt ei saanud, kive takkajärele. Minu endine hale meel Petlemma laste pärast ja tuline viha kurja Herodese vastu läksid veidi jahedamaks,» kirjutas Eduard Bornhöhe. Jeesus Kristuse sünnilinn ise oli kirjaniku meelest nägemist väärt ainult oma suurte sündmuste ja kuulsate nimede pärast.

Tellijale Tellijale

Petlemmast Surnumere äärde, Juuda kõrbest läbi, sõideti eeslite seljas. Märtsikuu lõpul oli parajasti 35 kraadi sooja ja muidugi ei jäetud kasutamata võimalust soolases vees lustida: «Ma sirutasin enese selili, lamasin liikumata kui surnu vee peal, aga rind jäi ikka veest välja ja jalad kerkisid õieli. Ma tõmbasin enese kägarasse, seisin sügaval kohal püsti ja sirgelt kui küünal vee sees, aga pool keha ulatas ikka veest välja.»

Jordani jõe koolmekoht, kus Jeesus ristiti, valmistas Eduard Bornhöhele pettumuse. Vesi oli külm ja koolme ligidal seisis üksainuke vilets hurtsik, kus kelmi näoga araablane kalli hinna eest halbu jooke, Jordani kivikesi ja taimi müüs. Jeerikos, kus uhke nimega Hotel Bellevues öömajale jäädi, ei vaimustanud muu kui viinamarjadest tehtud mesi.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto