Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.01.2018
Eesti Eestkostjaks määratud mees tühjendas aastaid venna pangakontot (1) Kohus ei rahuldanud Lepajõe kaebust filmitootja vastu Pensionäride esindajad imestavad eakaaslaste hämmelduse üle (43) Tallinna südalinna Liivalaia tänavale kerkivad 30-korruselised hooned (1) Ametnikud peavad pensionäride teavitust piisavaks (4) Majandus Hinnatõus võib pidurduda Välismaa Saksamaa tippajakirjanik: Venemaa aitab Süürias ISISt (2) Talvepalavik Aadria mere ääres Arvamus Karmo Tüür: otsustusvõimetu Moldova (1) Jürgen Ligi: alkoholipoliitika piir ja piiritus (19) Juhtkiri: maksupoliitika asemel poliittehnoloogiat (9) Postimees 1992. aastal: president Bushi teine atakk Evelyn Kaldoja: las Visegrád eksperimenteerib Erik Salumäe: riigikirikuga Eesti (5) Kultuur Noored olid huvitavamad Kuldgloobuse võidufilmid jõuavad Eestis ekraanile Sport Kanepi ja Kontaveit anti üles Fed Cupiks Analüüs: kuidas Kalev Kairysega uue hingamise on leidnud? Mitmed tipptennisistid jätavad Austraalia lahtised vahele Verinoor pealik, kes rõhub kirele ja töökusele Edetabel: maailma kalleimad jalgpallurid Tartu Aasta tegijad looduses on valitud Sissemurdjaid pole lihtne tabada, kuid vargused vähenevad ERMi juhi kohalt priiks saav Tõnis Lukas pürib kutsekooli direktoriks (6) Tartu ülikool loodab raamatukogu lugejatele avada eksamisessiooniks Nõo valla elanik läheb viimsele teele riigi ja valla toel Koolipere sai 23 aasta järel taas üheks Janno Zõbin: võltsmoraaliga ei ole võimalik alkoholismi vastu võidelda (1) Andres Anvelt: iga inimene väärib turvalist kodu Näitusel peegeldub Tartu kunsti kesine aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolipere sai 23 aasta järel taas üheks

2 min lugemist

Siin majas kriiti ei ole, aknad lahti ei käi, leedvalgustus süttib iseenesest ning sööklas valite endale ise just sellised portsjonid, nagu ära süüa jaksate, teatas Ülenurme gümnaasiumi direktor Olev Saluveer eile hommikusel aktusel ligi poole tuhandele esimese kuni viienda klassi lapsele. Uudseid asju oli õpilastele muidugi teisigi, sest see oli nende esimene päev uhiuues koolimajas.

Kahekümne kolme aasta eest koliti Ülenurme kooli algklasside osa ruumikitsikuse tõttu Ülenurmelt umbes poolteise kilomeetri kaugusele Tõrvandisse endisesse EPT kontorihoonesse. Ajapikku on piirkonna elanike arv aga aina paisunud, mistõttu üha kitsamaks muutusid olud ka seal. 

Rongkäik hämaruses

Ajutise lahendusena paigutati mõned klassid ehitusmoodulitest ümberehitatud ruumidesse, kuid kaks aastat tagasi otsustati, et Ülenurme gümnaasiumile tehakse juurdeehitis ning algklasside lapsed kolitakse sinna.

Mullu veebruaris alanud ehitus sujus tõrgeteta ning oktoobri lõpuks oli maja valmis. Järgnes sisustamine ning talvisele koolivaheajale läksid 487 seni Tõrvandis toimetanud last teadmisega, et uuel aastal asutakse õppima uues hoones.

Uude majja asus õppima 21 klassitäit lapsi, hoonesse mahub aga 25 klassitäit.

Siiski ei alanud eilne koolipäev lastele lihtsalt uude majja tulemisega, vaid esmalt koguneti Tõrvandi koolimaja juures. Seal langetati kooli ees lehvinud Eesti lipp ning siis asusid õpilased hanereas mööda kergliiklusteed rongkäigule Ülenurme poole. Kõige ees sammus viie paralleelklassi jagu esimese klassi lapsi, pika rea lõpetas aga 5.c klassi seltskond. Uude majja asus õppima 21 klassitäit lapsi, hoonesse mahub aga 25 klassitäit.

Ülenurme gümnaasiumi õppejuhataja Merje Aavik kiitis uue hoone õpitingimusi ning nentis, et suurt rõhku on pandud sellele, et käidaks üht sammu tänapäevase tehnoloogilise arenguga. Näiteks pannakse igasse klassi tavatahvli kõrvale üles ka nutitahvel. Nagu lisas 3.a klassijuhataja Raili Avastu: «Oleme nüüd digipädevad.»

Ruumi laialt

Koolimaja on ehitatud avar, et lastele jaguks ruumi, kus vabal ajal liikuda, 3200-ruutmeetrise hoone süda on aga suur aatrium. Samuti on uue majaosa juures siseõu, kus saab soojemate ilmade korral aktusi pidada, õppida ja einestada.

Olev Saluveer tõdes, et uude majja sisseelamine võtab aega nii õpilastel kui õpetajatel, kuid tarkuse taga nõudmiseks ning laste arenguks on uus hoone väga hea. «Oleme seda kümmekond aastat oodanud, see on ilus hetk. Koolipere on lõpuks jälle ühes majas,» lausus direktor.

Lapsed olid oma uue koolimajaga saanud tutvust teha ka detsembris, kuid siis oli hoone suuremalt jaolt veel sisustamata, seega jagus esimesel päeval uudistamist küll ja küll. Esimesed ringkäigud tehti koos klassijuhatajatega, 1.d klassi poisid katsetasid aga kohe, kuidas sobib uus klassiruum kullimänguks. Tundus, et päris hästi.

Ülenurme gümnaasiumi juurdeehitis

  • Ehitaja Embach Ehitus 
  • Maksumus umbes 3 miljonit eurot
Seotud lood
08.01.2018 10.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto