Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.01.2018
Eesti Eestkostjaks määratud mees tühjendas aastaid venna pangakontot (1) Kohus ei rahuldanud Lepajõe kaebust filmitootja vastu Pensionäride esindajad imestavad eakaaslaste hämmelduse üle (43) Tallinna südalinna Liivalaia tänavale kerkivad 30-korruselised hooned (1) Ametnikud peavad pensionäride teavitust piisavaks (4) Majandus Hinnatõus võib pidurduda Välismaa Saksamaa tippajakirjanik: Venemaa aitab Süürias ISISt (2) Talvepalavik Aadria mere ääres Arvamus Karmo Tüür: otsustusvõimetu Moldova (1) Jürgen Ligi: alkoholipoliitika piir ja piiritus (19) Juhtkiri: maksupoliitika asemel poliittehnoloogiat (9) Postimees 1992. aastal: president Bushi teine atakk Evelyn Kaldoja: las Visegrád eksperimenteerib Erik Salumäe: riigikirikuga Eesti (5) Kultuur Noored olid huvitavamad Kuldgloobuse võidufilmid jõuavad Eestis ekraanile Sport Kanepi ja Kontaveit anti üles Fed Cupiks Analüüs: kuidas Kalev Kairysega uue hingamise on leidnud? Mitmed tipptennisistid jätavad Austraalia lahtised vahele Verinoor pealik, kes rõhub kirele ja töökusele Edetabel: maailma kalleimad jalgpallurid Tartu Aasta tegijad looduses on valitud Sissemurdjaid pole lihtne tabada, kuid vargused vähenevad ERMi juhi kohalt priiks saav Tõnis Lukas pürib kutsekooli direktoriks (6) Tartu ülikool loodab raamatukogu lugejatele avada eksamisessiooniks Nõo valla elanik läheb viimsele teele riigi ja valla toel Koolipere sai 23 aasta järel taas üheks Janno Zõbin: võltsmoraaliga ei ole võimalik alkoholismi vastu võidelda (1) Andres Anvelt: iga inimene väärib turvalist kodu Näitusel peegeldub Tartu kunsti kesine aasta Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERMi juhi kohalt priiks saav Tõnis Lukas pürib kutsekooli direktoriks

2 min lugemist
Tõnis Lukase ametiaeg ERMis saab peagi läbi. FOTO: Sille Annuk

Ametist lahkuv Eesti Rahva Muuseumi juht Tõnis Lukas kinnitas eile Tartu Postimehele, et kandideerib Tartu kutsehariduskeskuse direktori ametikohale.  

Eile kella 17ks oli Tartu linnavalitsuse haridusosakonnale laekunud peale Lukase avalduse veel kolm töösoovi. Haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul on kandidaatide seas endine Valga maavalitsuse haridus- ja sotsiaalvaldkonna juhataja Kalle Vister ja kinnisvarafirmas personalijuhina tegutsev Tiit Tammaru. Viimane kandidaat soovib jääda anonüümseks. Teada on fakt, et tegemist on Eesti ühe riigikooli direktoriga.  

Nüüd vaadatakse avaldused üle ning saadetakse komisjoni kätte, kes otsustab jaanuarikuu lõpuks, keda vestlusele kutsuda.     

Kutsekoolis käinud

Tõnis Lukas esitas oma avalduse konkursi viimasel päeval. Kuigi avaldus tuli päris viimasel hetkel, on ta kutsekooli õppebaaside seisukorraga ennast juba viimastel nädalatel kurssi viinud. 

Praeguse ERMi direktori sõnul oleks Tartu kutsehariduskeskuse juhtimine talle suur proovikivi. «Ma olen haridusasjadega tegelnud suure osa oma teadlikust elust. Kutseharidus on mulle meele järele, kuna olen ise ka kutsekooli lõpetanud,» rääkis Lukas. «Lõpetasin Tallinna 19. tehnikakooli autoelektriseadmete remondilukksepa eriala kiitusega. Kutsehariduskeskuse direktoriks kandideerides saavad sisuline huvi ja suure asutuse juhtimise kirg kokku,» ütles Lukas.

Oma visioonis tõi Lukas välja eri aspekte, mida ta sooviks kutsehariduskeskuse direktorina parandada. Kesksed teemad on näiteks vajadus investeerida metallierialade õppebaasi, pedagoogide järelkasvu tagamine ja töötajate palgatõus. Lisaks soovib Lukas rõhku panna õppe- ja kasvatustööle ning sellele, et kutsekoolist saaks selliste ametite õpetamise eestvedaja, mis nõuavad tänavapäeval nutikat spetsialiseerumist.

Rõhk koostööl

Suuremat rõhku paneks Lukas ka koostööle ettevõtjatega ja nende vajaduste väljaselgitamisele nii, et praktikale suunduvad õpilased ja ka ettevõtted sellest maksimaalselt kasu saaksid. Tema tööeesmärkidest ei jää välja ka erivajadustega õpilased. Lukas tõi välja puudega noorte või lihtsalt väga andekate õpilaste haridusvajaduste rahuldamise.

Tõnis Lukas on varem olnud kahel korral haridus- ja teadusminister ning kahel ametiajal juhtinud Eesti Rahva Muuseumi. Lisaks on ta olnud nelja riigikogu koosseisu liige, Tartu linnapea ja Isamaaliidu esimees kuni selle ühinemiseni Res Publicaga.

Mullu sügisel kandideeris Tõnis Lukas taas ERMi juhiks, kuid jäi konkursil alla praegusele riigikontrolörile Alar Karisele. Lukas näitas toona sellise asjade käigu suhtes välja selget solvumist ja pettumust. «Tänan kõiki, kes on minuga koos ERM-i armastanud. Armastan oma tööd ja olen teinud seda kogu rahvale - ja mis mul saab siis olla selle vastu, et üks selle rahva liige, Alar Karis, selle töö vilju nopib,» kirjutas ta vahetult pärast otsuse väljakuulutamist sotsiaalmeedias.

Seotud lood
08.01.2018 10.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto