Sisukord
Kinnisvara
Tänane leht
10.01.2018
Eesti Jufereva: valitsusel on aeg oma lehte välja andma hakata (12) Maanteeamet lühendab korduseksami ooteaga poole võrra Eesti stratkom kasvab mitu korda (17) Õiguskantsleri laual kuhjuvad rahva kaebused maksutõusude kohta (20) Majandus Bürokraatiaroboti hammasrataste vahel Välismaa Rassistlik president heidab ÜRO-le varju KOHALIK VAADE. Briti internetitroll põhjustas Ungaris skandaali May vahetas välja veerandi ministritest Britid taotlevad Brexiti tõttu Soome passe Merkel ja Schulz otsivad kadunud usaldust Arvamus Avo-Rein Tereping Toomas Tamsarile: ka tööandjad vajavad rohkem lapsi (17) Liis Klaar: eakad ei ole teisejärgulised kodanikud (2) Oliver Nääs: kuidas avaldada riigisaladust? (1) Mart Raudsaar: kas lotovõitja võib? Juhtkiri: vankumatut isamaalist meelt, strateegilised kommunikaatorid! (1) Postimees 1930. aastal: dollarihimu meelitas kohale 6 Tiina Seppa Sirje Niitra: aitäh väiksema pensioni eest, valitsus! (33) Kultuur Raamat Donald Trumpist: stabiilse geeniuse argipäevad Viiuldaja Natalie Vinnitskaja: elu pole harjutamiseks, vaid elamiseks Sport Aerutaja söötis rivaalile dopingut Kairys: kogu mu pere vaatab kõiki Kalevi mänge Nimeka jalgpallitreeneri Dakari ralli lõppes haiglas Kodu Eraisikutest üürileandjate tulevik on tume (4) Tartu Tartu Uus Teater: kümne aastaga Lutsu teatrimajast Narva Konkursi käigus kaotsi läinud Uueturu park (3) Tartu võib saada sügisest esimese nutika ülekäiguraja (2) Autod sõidavad laste vahel kõnniteel, keegi ei taha vastutada (2) Vastsed säästulaternad jätsid kesklinna pimedusse Kunstnik tõi Paunveres pildile Mao Zedongi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eraisikutest üürileandjate tulevik on tume

4 min lugemist
Üürikortereid oleks arukam soetada uusarendustesse, eriti just üürimajadesse. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Korterite väljaüürimine on üsna mugav ja jõukohane kõrvaläri, mis annab paljudele vaat et teise kuupalga või rohkemgi. Muutuvas turuolukorras tasuks eraisikul aga üüriärisse sukeldumine hoolega läbi mõelda. 

Tellijale Tellijale

Siin-seal sahistatakse, et kuna Eestis kinnitab üha rohkem kanda professionaalne üüriäri – osa maju ehitataksegi selleks, et sealsed korterid välja üürida –, satuvad varsti hätta need eraisikutest üürileandjad, kes on oma väljaüüritavad korterid ostnud pangalaenuga.

Domus Kinnisvara vanemkonsultant Agur Tammistu ütleb, et arendajate tulevikuplaane vaadates on selge: üürimaju on tulemas palju. «Usun, et paari aasta jooksul lisandub üüriturule 500–1000 uut ühe- kuni kahetoalist väiksemat korterit. Praegu ostab eraisik korteri üürile andmiseks tavapäraselt vanemasse asumisse hinnaga kuni 60 000 eurot. Kui ta teeb seda oma raha eest, siis ei juhtu midagi, sest isegi kui üürihinnad peaksid langema, siis kinnisvarahind on ikka vaikses tõusus ja investeeringuga ei juhtu midagi,» selgitab ta. 

09.01.2018 11.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto