Sisukord
Poliitika
Postimees
10.01.2018
Eesti Jufereva: valitsusel on aeg oma lehte välja andma hakata (12) Maanteeamet lühendab korduseksami ooteaga poole võrra Eesti stratkom kasvab mitu korda (17) Õiguskantsleri laual kuhjuvad rahva kaebused maksutõusude kohta (20) Majandus Bürokraatiaroboti hammasrataste vahel Välismaa Rassistlik president heidab ÜRO-le varju KOHALIK VAADE. Briti internetitroll põhjustas Ungaris skandaali May vahetas välja veerandi ministritest Britid taotlevad Brexiti tõttu Soome passe Merkel ja Schulz otsivad kadunud usaldust Arvamus Avo-Rein Tereping Toomas Tamsarile: ka tööandjad vajavad rohkem lapsi (17) Liis Klaar: eakad ei ole teisejärgulised kodanikud (2) Oliver Nääs: kuidas avaldada riigisaladust? (1) Mart Raudsaar: kas lotovõitja võib? Juhtkiri: vankumatut isamaalist meelt, strateegilised kommunikaatorid! (1) Postimees 1930. aastal: dollarihimu meelitas kohale 6 Tiina Seppa Sirje Niitra: aitäh väiksema pensioni eest, valitsus! (33) Kultuur Raamat Donald Trumpist: stabiilse geeniuse argipäevad Viiuldaja Natalie Vinnitskaja: elu pole harjutamiseks, vaid elamiseks Sport Aerutaja söötis rivaalile dopingut Kairys: kogu mu pere vaatab kõiki Kalevi mänge Nimeka jalgpallitreeneri Dakari ralli lõppes haiglas Kodu Eraisikutest üürileandjate tulevik on tume (4) Tartu Tartu Uus Teater: kümne aastaga Lutsu teatrimajast Narva Konkursi käigus kaotsi läinud Uueturu park (3) Tartu võib saada sügisest esimese nutika ülekäiguraja (2) Autod sõidavad laste vahel kõnniteel, keegi ei taha vastutada (2) Vastsed säästulaternad jätsid kesklinna pimedusse Kunstnik tõi Paunveres pildile Mao Zedongi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jufereva: valitsusel on aeg oma lehte välja andma hakata

1 min lugemist
Maria Jufereva-Škuratovski. FOTO: Tairo Lutter

Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva leiab linnavalitsuse ajalehes Stolitsa, et ka Keskerakonna juhitaval valitsusel peaks olema oma ajaleht.

«Viimastel kuudel kritiseerivad peavoolumeedia väljaanded maksureformi, tänu millele saab 80 protsenti töötavatest inimestest alates 2018. aastast igal kuul 64 eurot rohkem. Sealjuures ignoreerivad ajakirjanikud jonnakalt fakti, et lisaks 500 euro suurusele maksuvabale miinimumile suutis valitsus pisut rohkem kui aastaga realiseerida terve rea oma programmi punkte,» kirjutas ta.

Jufereva loetleb pikas kirjatükis üles suure hulga valitsuse saavutusi tulumaksumuudatustest kuni lastetoetuste ja vanemapuhkuseni. Muuhulgas ka haldusreform ja Eesti eesistumine Euroopa Liidu nõukogus. See kõik olevat aga väike osa sellest, mida valitsus on oma rahva heaks teinud. Selleks, et kodanikud valitsuse pingutusi paremini mõistaksid, teebki ta artikli lõpus ettepaneku, et iga kodaniku postkasti võiks regulaarselt potsatada valitsuse saavutustest informeeriv väljaanne.

«Ma olen veendunud, et väga asjakohane oleks, kui iga Eestimaa elaniku postkasti lastaks igal kuul infoleht, milles valitsus räägiks tehtud tööst ja oma tulevikuplaanidest. Muuseas, selle töö võiksid enda peale võtta ka ajakirjanikud,» lõpetas Lasnamäe linnaosavanem oma artikli.

Viimastel aastatel on Tallinna linnavalitsusel olnud mitu kohtuasja, kus on arutuse all olnud see, kas linnavalitsuse meetodid elanike informeerimiseks on käsitletavad teavitustööna või maksumaksja raha eest tehtava poliitreklaamina.

Seotud lood
09.01.2018 11.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto