Sisukord
Majandus
Tänane leht
10.01.2018
Eesti Jufereva: valitsusel on aeg oma lehte välja andma hakata (12) Maanteeamet lühendab korduseksami ooteaga poole võrra Eesti stratkom kasvab mitu korda (17) Õiguskantsleri laual kuhjuvad rahva kaebused maksutõusude kohta (20) Majandus Bürokraatiaroboti hammasrataste vahel Välismaa Rassistlik president heidab ÜRO-le varju KOHALIK VAADE. Briti internetitroll põhjustas Ungaris skandaali May vahetas välja veerandi ministritest Britid taotlevad Brexiti tõttu Soome passe Merkel ja Schulz otsivad kadunud usaldust Arvamus Avo-Rein Tereping Toomas Tamsarile: ka tööandjad vajavad rohkem lapsi (17) Liis Klaar: eakad ei ole teisejärgulised kodanikud (2) Oliver Nääs: kuidas avaldada riigisaladust? (1) Mart Raudsaar: kas lotovõitja võib? Juhtkiri: vankumatut isamaalist meelt, strateegilised kommunikaatorid! (1) Postimees 1930. aastal: dollarihimu meelitas kohale 6 Tiina Seppa Sirje Niitra: aitäh väiksema pensioni eest, valitsus! (33) Kultuur Raamat Donald Trumpist: stabiilse geeniuse argipäevad Viiuldaja Natalie Vinnitskaja: elu pole harjutamiseks, vaid elamiseks Sport Aerutaja söötis rivaalile dopingut Kairys: kogu mu pere vaatab kõiki Kalevi mänge Nimeka jalgpallitreeneri Dakari ralli lõppes haiglas Kodu Eraisikutest üürileandjate tulevik on tume (4) Tartu Tartu Uus Teater: kümne aastaga Lutsu teatrimajast Narva Konkursi käigus kaotsi läinud Uueturu park (3) Tartu võib saada sügisest esimese nutika ülekäiguraja (2) Autod sõidavad laste vahel kõnniteel, keegi ei taha vastutada (2) Vastsed säästulaternad jätsid kesklinna pimedusse Kunstnik tõi Paunveres pildile Mao Zedongi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bürokraatiaroboti hammasrataste vahel

4 min lugemist
Ehitusfirma Astlanda kvaliteedijuht Sven Hein rääkis, et kui taotlus registrisse üles laadida, hakkab masin seda menetlema ja täiendusi enam teha ei saa, mis on väga vanamoodne. FOTO: Tairo Lutter

Eesti ehitajad ja projekteerijad ütlevad, et kuigi veebipõhise ehitisregistri idee on hea, põhjustab selle igapäevane kasutamine isegi neile peavalu. Kuidas tavainimesed seal toimetamisega hakkama saavad, ei kujuta nad ettegi.

Tellijale Tellijale

Teatavasti käib Eestis peaaegu kogu ehitusega seotud asjaajamine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi loodud ehitisregistri kaudu. Kui ehitusfirma tahab ehitada uut kortermaja või renoveerida vana, peab ta elektroonses registris ehitusloa kooskõlastama. Kui tavaline inimene tahab oma eramajale terrassi ehitada või küttesüsteemi vahetada, käib asjaajamine samuti nimetatud registri kaudu.

Ehitisregistri loomise eesmärk oli bürokraatia vähendamine ja asjaajamise lihtsustamine: kui inimene esitab veebi ehitusprojekti, jõuab see korraga nii päästeameti, kohaliku omavalitsuse kui teiste ametnikeni, kes taotlust menetlema hakkavad. Pealegi võimaldab register nii majaomanikel kui ka riigil ehitiste ja nende seisukorra üle arvet pidada. Samuti saab sealt infot statistikaamet, näiteks rahvastikuloenduseks.

09.01.2018 11.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto