K, 29.11.2023

Maanteeamet lühendab korduseksami ooteaga poole võrra

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maanteeamet laseb taas põrunuid kiiremini uuele katsele.
Maanteeamet laseb taas põrunuid kiiremini uuele katsele. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kui seni sai riiklikul sõidueksamil läbikukkunu uue võimaluse oma oskusi näidata alles kuu aja möödudes, siis nüüd on maanteeamet otsustanud alates veebruarist tulevastele juhtidele vastu tulla ning uut eksamile pääsemise võimalust tuleb oodata kaks nädalat.

Mullu juulist viis maanteeamet sisse muudatuse, kus B-kategooria sõidueksamile registreerimisel hakati eelistama esimest korda eksamile tulijaid ning korduseksami sooritamise võimalus tekkis juhikandidaadil üldjuhul kuu möödudes, öeldi maanteeametist.

«Muudatuse tingis asjaolu, et niinimetatud sarieksamineeritavad broneerisid pidevalt sõidueksamiaegu ega panustanud enda täiendamisse. Pigem käidi eksamil sõitu proovimas ja õppimas,» selgitas ameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa. Ta lisas, et pärast muudatust on eksami mittesooritanud juhikandidaadid võtnud autokoolidest märkimisväärselt rohkem lisatunde.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles