Sisukord
Maailm
Postimees
11.01.2018
Eesti Simsonit umbusaldanud opositsioon süüdistab ministrit vassimises (2) USA raportis tunnustatakse Eesti samme võitluses Vene sekkumisega (1) Luik esitab kaitseväe juhatajaks Martin Heremi Eesti andmesaatkond Luksemburgis valmib juunis Majandus Grossi uute toidupoodide aasta Vihmas uppuvates Eesti metsades kuulutati välja eriolukord (11) Välismaa KOHALIK VAADE. Kas piiblivärsid on alkoholireklaam? Leedu ootab vastust (15) Välismaa lühiuudised: 10.01.2018 Ameeriklased segaduses: kes on see mees Valges Majas? (12) Galerii ja video: Tšornobõlis hakatakse tootma päikeseenergiat KOHALIK VAADE. Poola valitsusremont - magustamine või maavärin? Arvamus Mart Nutt: kui 13 000 võõrtöölist on hetkeline, siis mis on lõplik lahendus? (62) Juhtkiri: Kadri Simson ja kõige häbelikum peaminister (11) Priit Pullerits: kuri geenius saab oraakliks (2) Postimees 1992. aastal: leib ja piim ei ole veel Tartus talongikaup Mihkel Mutt: tagasi tulevikku (17) Holger Haljand: kes aitaks taltsutada kübertonti? Kultuur Ivar Põllu soovib, et tema teater ei muutuks mugavaks Sport Haigus nullis Rehemaa neljanda olümpiasõidu Viljandi noorsand liigub sprindikiirusel Euroopa tipu poole Fourcade vs. Norra: mitte duell, vaid sõda End kilpkonnaga võrrelnud Kristjan Ilves otsib sõidutunnet Reis Kaplinn: palju pingviine, vähe «tõelist» Aafrikat Tartu Tartus koguvad tuntust isehakanud viinakullerid Henri Zeigo: pehme jõu kasutamata võimalus (1) Linnakirjaniku tiitli pälvis välismaalane (1) Paljasjalgne Jürgen, püha neljapäev ja inglid Ants Kask: valitsus laseb vanakeste kukil liugu (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Kas piiblivärsid on alkoholireklaam? Leedu ootab vastust

3 min lugemist
Pilte Leedu alkoholireklaamide tsensuurist FOTO: SCANPIX

Kui keegi peaks valima 2018. aasta kõige mõttetuma ameti, on Leedul juba praegu, aasta hakul ette näidata tugev kandidaat. Selle ameti pidaja tööülesandeks on ajalehekülgede lõikamine, et eemaldada sealt alkoholireklaam.

Tellijale Tellijale

Nii absurdsena kui see ka ei kõla, on tegu päris töökohaga, mida Leedu ajakirjade kirjastajad nüüd pakuvad. Inimesed istuvad kääridega laua taga ja lõikavad Economistist, Vogue’ist, Harper’s Bazaarist, National Geographicust või mõnest teistest tuntud ajakirjast välja kõik reklaamid, millel kujutatakse alkohoolseid jooke.

Sellised äärmuslikud meetmed on kirjastajate enesetsensuur, et ühildada välisväljaannete sisu 2018. aasta 1. jaanuarist Leedu ravimi-, tubaka- ja alkoholikontolli ameti (DTACD) kehtestatud karmide piirangutega.

10.01.2018 12.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto