P, 3.12.2023

Aerutaja söötis rivaalile dopingut

Postimees Sport
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Yasuhiro Suzuki
Yasuhiro Suzuki Foto: /AP

Jaapani aerutajale Yasuhiro Suzukile määrati kaheksa aasta pikkune võistluskeeld, kuna ta tunnistas üles, et segas möödunud aasta Jaapani meistrivõistlustel konkurendi joogi sisse dopingut.

Suzuki segas konkurendi Seiji Komatsu joogivee sisse anaboolseid steroide. Mõistagi oli tema eesmärk see, et konkurent dopingukontrollis vahele jääks. Tema esialgne plaan toimiski, sest Komatsu dopinguproov osutus positiivseks ning talle määrati võistluskeeld. Pärast Suzuki ülestunnistust tühistas Jaapani Antidopinguagentuur Komatsu võistluskeelu.

«Ma tahtsin Jaapanit esindada Tokyo olümpiamängudel, kuid olin pingereas alles viies,» ütles Suzuki, kes lõpetas korraks ka karjääri, kui tal ei õnnestunud kvalifitseeruda Rio olümpiamängudele. «Teadsin, et kui nii edasi läheb, pole mul Tokyo olümpiale asja ning seetõttu segasingi keelatud ainet tema joogi sisse.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles