L, 28.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 10 aastat tagasi avati Tartus turuhoone ees pidulikult «Pronkssea» skulptuur. «Pronkssea» raekoja-poolsel küljel on kuulus Indrek Hirve luuletus. Mis on sea teisel pool?

2. Mainekas reisiväljaanne Travel + Leisure reastas 2017. aastal 25 Euroopa linna ja küla avastamata pärliteks, teiste seas Pljoss Venemaal Ivanovo oblastis Volga kaldal, Bolgheri Itaalias, Hellnar Islandil jne. Pärlite hulka sattus ka üks Eestimaa küla. Mis küla?

3. Meeste kaugushüppes on maagiliseks piiriks kaheksa meetrit. Selle ületanud võivad ennast lugeda tõsisteks kaugushüppajateks. Eestis on selle piiri ületanud ametlikel võistlustel vaid kaks meest. Eesti rekord 8.10 kuulub kümnevõistleja Erki Noolele, tulemus tehtud kümnevõistluse sees. 8.09 hüppas Tõnu Lepik México olümpiamängudel 1968. aastal. Kes on meie kõigi aegade edetabelis kolmandal ja neljandal kohal?

4. See prantsuse matemaatiku René Frédéric Thomi 1972. aastal loodud matemaatiline teooria käsitleb süsteemi parameetrite ja välistegurite sujuva muutumisega kaasnevat süsteemi hüppelist muutumist. Mis teooria?

5. 1935. aastal ilmunud eesti psühholoogilise realismi meistriteoses «Ma armastasin sakslast» on A. H. Tammsaare kujutanud eesti soost üliõpilase ja baltisaksa päritolu neiu armastuse lugu. Mis on nende nimed?

Vastused:

1. Sea tükeldamise skeem.

2. Koguva küla Muhumaal.

3. Tõnis Sahk 7.99 ja Mikk Pahapill 7.97.

4. Katastroofide teooria.

5. Oskar ja Erika.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Kodu
Tartu Postimees
Tagasi üles