Veerpalude dünastia võidukäik ja segadus olümpiapiletitega

Andrus ja Anette Veerpalu. FOTO: Tairo Lutter

Andreas Veerpalu (23) ning tema õde Anette Veerpalu (21) tegid nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel peaaegu puhta töö. Neljast Eesti meistritiitlist võideti kahe peale kolm. See oli piisav põhjus, et õhtul vanemate juures väike pidu pidada. Lisaks veel fakt, et pärast kaheksat aastat on taas Veerpalu nimi olümpiamängudel esindatud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Esialgu on olümpiakoht kindel vaid Anette Veerpalul, kes teenis selle välja karjääri teise Eesti meistritiitliga. Andreas Veerpalu pääs olümpiale on veel lahtine ning oleneb sellest, kas Eesti meessuusatajad saavad peale oma kolme garanteeritud olümpiakoha ka lisakohti või mitte.

«Seis on päris segane ja ega ma ise ka päris täpselt sellest veel aru saa. Kuulsin eile (üleeile – toim) kedagi rääkimas, et Eesti meistrivõistlused ei loegi midagi. Ma ikkagi loodan, et neid võetakse arvesse,» ütles Andreas Veerpalu, kes võitis nädalavahetusel kuldmedali nii 15 km vabatehnikas kui 30 km suusavahetusega sõidus. Tema hinnangul oleks kummaline, kui olümpia katsevõistlustena välja reklaamitud Eesti meistrivõistlused olümpiakohtade määramisel arvesse ei läheks.

13.01.2018 16.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto