Sisukord
Äriuudised
Postimees
20.01.2018
Eesti Jaeketid on valmis Rakvere streigi ajal lihatooteid asendama (1) Kaks jõuameti juhti paigas, kapo juhti kaalutakse Tosin päeva kodumaal Aasta loomad alati kohal Eesti e-jutlustaja kuulub Ukraina mõjukamate naiste hulka (2) Majandus Jaeketid on valmis Rakvere streigi ajal lihatooteid asendama (1) Välismaa Juhiseid sõja puhuks hakkab jagama ka Eesti Meie slaavi karu (1) Trumpi kaitsestrateegia hindab Venemaad terrorismist tõsisemaks ohuks (2) Arvamus Urmas Reinsalu alasti mõtted (4) Eesti oma Streisandid Meie slaavi karu (1) Poleeritud Kontaveit Postimees 1993. aastal: Tartu vorsti tehakse ameerika lihast EKI keelekool: keel kui mänguasi Tiina Laansalu: kohanimed – rohkem kui lihtsalt sõnad (2) Aleksander Sarapik: piiskop Platon oli Eesti riikluse kujundamise üks sammastest Ene Pajula: mammil on hea meel, kui üks nõukaaegne komme kaob (54) Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome valis presidenti uutmoodi Martin Kutti: karm valik – kodumaa või partei? (1) Kultuur Kasvatusteaduslik mõte eri põlvkondade mälus Ene Pajula: mammil on hea meel, kui üks nõukaaegne komme kaob (54) EKI keelekool: keel kui mänguasi Etnomood ärkab ellu Sport Bø näitas olümpia eel taas Fourcade'ile kandu: mul on üha rohkem energiat! Sada kilomeetrit kannatusi talveöises metsas (1) Mart Soidro kolumn: Eesti tennise traditsioonidest Kontaveit astus Ostapenko alistamisega taas ajaloo lävele Tänak tõi Toyotasse uued tuuled Tarbija Välismaal mobiil-ID kasutades tuleb olla valvas Postimehe test: kas turukaubast on brändihuulepulgale vastast? AK Elukevad saare peal Kasvatusteaduslik mõte eri põlvkondade mälus Vikerkaar loeb. Bukowski fenomen Kosmilist õõva talveöödesse Tiina Laansalu: kohanimed – rohkem kui lihtsalt sõnad (2) Aleksander Sarapik: piiskop Platon oli Eesti riikluse kujundamise üks sammastest Ülo Tuulik: «Я подумаю» ehk Saja aasta eest jaanuaris Tarmo Soomere ja Erki Tammiksaar: Eesti teaduse märkamatud tugisambad tuleb varjusurmast välja tuua Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome valis presidenti uutmoodi Arter Ghanas kuld ei sära Filmiarvustus «Pilvede all. Neljas õde»: hüpnootiline Eesti värk Taevaste avaruste narkomaan Sada kilomeetrit kannatusi talveöises metsas (1) Konnad ja maod surevad põrguköögis Maailma parim Eesti salaami tuleb Kadrina vallast Tehnikafriikide laulupidu Las Vegases Etnomood ärkab ellu Arteri suur intervjuu! Kristel Kruustük: sul peab olema kihk maailmas midagi paremaks teha Justin Petrone: jah, mina ka #MeToo Sõiduproov. Ford EcoSport: Visa hing Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arteri suur intervjuu! Kristel Kruustük: sul peab olema kihk maailmas midagi paremaks teha

18 min lugemist
  • Kristel Kruustük ei kujuta ette, kuidas ta ilma abikaasa Markota midagi suudaks.
  • Ta on veendunud: selleks ei pea elus midagi ohverdama, et olla edukas.
  • Ta väidab, et pead suutma kõiki asju korraga teha, sest muidu hiljem kahetsed.
  • Võtke teadmiseks, mida nendib Kruustük: elu ei saa kunagi olema täiuslik!
Kristel Kruustük oma kuueaastase hobuse Rockefelleriga Harjumaal Saue lähedal Rahula tallides. Rockefelleri hüüdnimi on Rocky. Tal on sünnipäev Kristeli abikaasa Markoga samal päeval. FOTO: Liis Treimann

Ta ei salga, et vankus alles poolteist aastat tagasi läbipõlemise veerel. Sest tal oli töö, töö ja ainult töö. Aga ta õppis enne, kui läbi põles: sai aru, et olgu su töised sihid kui kõrged tahes, elus tuleb aega leida ka muudeks asjadeks. Näiteks hobidele ja perele. Hobi tal nüüd on – abikaasa Marko kinkis pulmadeks hobuse –, varsti saab ka pere järelkasvu.

Tellijale Tellijale

Ta vankus alles poolteist aastat tagasi läbipõlemise veerel. Oli töö, töö ja ainult töö. Aga ta õppis enne, kui läbi põles: sai aru, et olgu su töised sihid kui kõrged tahes, elus tuleb aega leida ka muudeks asjadeks. Kolm aastat tagasi sai ta esimese miljon dollarit. Tunamullu kuus ja veerand miljonit dollarit lisaks. Eesti äriajakirjandus kuulutas ta Eesti rikaste edetabeli noorimaks miljonäriks, kuid kadestamiseks pole põhjust.

 «Sorry,» ütleb Kruustük järgnevas usutluses Arterile, «aga mul ei ole kontol miljoneid.» See raha, mis investoritelt on tulnud, on tal läinud ettevõtte arendamiseks.

Tema ja abikaasa Marko rajatud ettevõttest, mis on saanud investoritelt kokku ligi seitse ja pool miljonit dollarit, pole enamik ilmselt kuulnudki. Selle nimi on Testlio. Testlio teeb seda, millele oma nime suurelt ja säravalt külge ei kleebi. Näiteks juhul kui teil nutitelefonis mõni äpp kokku jookseb, sest tarkvaras on mingi viga sees, on tõenäoline, et abikäe ulatab Kruustüki firma. Testlio, kui lihtsalt seletada, on üleilmne tarkvara testijate võrgustik, kes otsib mobiilirakenduste tarkvarast vigu, et tarkvaraarendajad saaks need ära parandada. Nende hulka, keda Testlio aitab, kuuluvad tehnoloogiagigant Microsoft, e-kirjasüsteem Outlook, korvpalli profiliiga NBA, sõidujagamisteenust pakkuv Lyft, hotellide broneeringu firma Hotels.com jpt.

"Jah, olen kohanud ka startupper’eid, kelle esimene motivatsioon on raha. Aga fakt on see, et sa ei jõua ühtegi ettevõtet niimoodi üles ehitada, kui oled ainult raha peal väljas. Mõelge, kuidas näiteks Walt Disney või TransferWise’i mehed ehitasid oma ettevõtet – neil oli puhas kirg, nagu oli ka mul. Mul tekkis testimismaailmas nii suur frustratsioon, et tahtsin teha ükskõik mida, et probleemid ära lahendada. Jah, ma nägin ka lillelist poolt – et mul on idee, mida kellelgi pole varem olnud, ja kindlasti tuleb nüüd suur edu –, aga tegelikkus on see, et pead väga palju tööd tegema, et su ettevõte kusagile jõuaks."

19.01.2018 22.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto