Sisukord
Reisile
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Konnad ja maod surevad põrguköögis

4 min lugemist
  • Kiitsakas poisike nülib konna, kausis lebab peata madu.
  • Menüüs on elus madu, kilpkonn või vähemalt tavaline konn.
Nõrgema närviga külastaja võib pärast Vietnami köögis nähtut end isegi isutuks ehmatada. FOTO: Margus Mets

Vietnami köök on suitsutahmane põrgu, kus lahvatavad leegid, podisevad pajad, särisevad hiiglaslikud pannid. Nende vahel askeldavad higised ja nõgised põrguteenrid.

Tellijale

Ehk on see mingi häppening, NO99 sürrealistlik etendus? Üks õlgkübaraga mutt lõhub raske paksuteralise noaga kivipõrandal austreid pooleks. Kiitsakas poisike nülib samas konna. Kausis lebab peata madu, tumepunane veri nõrutatud väikesesse klaasi. Krokodilli avatud suus on mingi tuust, kehalt on nahk nülitud ja suurem osa juba steikideks lõigatud. Ja ilmselt ka rahulolevate restoranikülastajate seedetraktis. Sealsamas tiirutab akvaariumis väike hai, kes ootab, kuni mõne eurooplase pilk jääb menüüd uurides pidama nimetusel little shark (grilled). Jaapanlase patsiga põrguteener hakkab viima lauda Jaapani mere hiidkrabi. Siin vist ongi tõeliste gurmaanide taevas ja põrgu.

Ma olen seal, kus olema ei peaks. Valge inimese koht on veidi eemal, ookeanivaatega terrassil. Olen äsja tellinud pea kahekilose vähi, kaks suurt meritigu ja mõned merikarbid. Peaksin istuma laua taga, heitma lõõgastunult pilgu õhtustele murdlainetele ja võtma lonksu külma valget veini.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto