E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kelk: kas vajame läbivettinud kunstlumerada või traditsiooni?

Viljar Voog
Facebook Twitter
Comments
43. Tartu maratoni start Otepääl.
43. Tartu maratoni start Otepääl. Foto: Kristjan Teedema

Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelk naeruvääristab legendaarse suusatreeneri Mati Alaveri seisukohta, nagu oleks mullu Tehvandi ümbruses peetud «säästutingimustes» Tartu maraton pannud noored Eesti suusatajad tänavuse talve eel varasemast kehvemasse seisu.

Möödunud talvel ei lubanud kehv suusailm pidada Tartu maratoni traditsioonilisel trassil, seetõttu otsustasid korraldajad lubada sportlased kahel päeval gruppides rajale Tehvandi ümbruses maha laotatud kuuekilomeetrisel ringil. Võistlus sai peetud, aga Alaveri arvates anti sellega hoop Eesti suusatamisele. Treener kritiseeris Õhtulehele antud intervjuus: «Asjaolu, et Otepääl ei suudetud eelmisel aastal ette valmistada üle talve hoitavat lund – see sõideti Tartu maratoni sõuvõistlusega maha –, oli väga suur karuteene ennekõike Eesti noortele suusatajatele.»

Tartu maratoni korraldaja Indrek Kelk ohkab Alaveri väite peale sügavalt ning alustab oma selgituskõnet: «Kõik see on hüpoteetiline. Faktid räägivad seda, et üle suve hoitavat lund ei ole Tehvandil kunagi jaanuaris või veebruari algul toodetud, nii nagu toodeti lund Tartu maratoni raja jaoks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles