N, 7.12.2023

Kuidas üle elada tuumarünnak?

Hanna-Hulda Reinkort
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gaasimaskides Lõuna-Korea riigiametnikud evakueeruvad tsiviilkaitseõppuse raames Soulis asuvast valitsushoonest.
Gaasimaskides Lõuna-Korea riigiametnikud evakueeruvad tsiviilkaitseõppuse raames Soulis asuvast valitsushoonest. Foto: Ahn Jung-han/AP/Scanpix

Kuidas käitute, kui teie poole lendab rakett ja teil on vaid mõni minut aega varjuda? Jah, küsimus on hirmus, kuid just sellele pidid laupäeval vastuse leidma Hawaii elanikud ja seal viibivad turistid, kui nende mobiiltelefoni saadeti teade: «Minge kohe varjendisse. See ei ole õppus.» Õnneks selgus hiljem, et ähvardav teade oli olnud ametniku näpuviga, ning Honolulu politsei kinnitas, et ohtu ei ole.

Häire võeti maha aga alles 38 minutit hiljem, nii kaua oli inimestel aega paanikasse sattuda ja varju otsida. Mõni ronis kodus vanni, mõni madratsi alla.

Hawaii saarestik asub Põhja-Koreast ligikaudu 7400 kilomeetri kaugusel ja on Põhja-Koreale lähim USA osariik. Põhja-Korea võimud on korduvalt ähvardanud Ameerika Ühendriike rünnata.

Detsembris katsetas Hawaii tuumarünnaku eest hoiatavat sireeni esimest korda pärast külma sõja lõppu. BBC teatel katsetatakse seda edasipidi iga kuu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles