Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuidas üle elada tuumarünnak?

3 min lugemist
Gaasimaskides Lõuna-Korea riigiametnikud evakueeruvad tsiviilkaitseõppuse raames Soulis asuvast valitsushoonest. FOTO: Ahn Jung-han/AP/Scanpix

Kuidas käitute, kui teie poole lendab rakett ja teil on vaid mõni minut aega varjuda? Jah, küsimus on hirmus, kuid just sellele pidid laupäeval vastuse leidma Hawaii elanikud ja seal viibivad turistid, kui nende mobiiltelefoni saadeti teade: «Minge kohe varjendisse. See ei ole õppus.» Õnneks selgus hiljem, et ähvardav teade oli olnud ametniku näpuviga, ning Honolulu politsei kinnitas, et ohtu ei ole.

Tellijale

Häire võeti maha aga alles 38 minutit hiljem, nii kaua oli inimestel aega paanikasse sattuda ja varju otsida. Mõni ronis kodus vanni, mõni madratsi alla.

Hawaii saarestik asub Põhja-Koreast ligikaudu 7400 kilomeetri kaugusel ja on Põhja-Koreale lähim USA osariik. Põhja-Korea võimud on korduvalt ähvardanud Ameerika Ühendriike rünnata.

Detsembris katsetas Hawaii tuumarünnaku eest hoiatavat sireeni esimest korda pärast külma sõja lõppu. BBC teatel katsetatakse seda edasipidi iga kuu.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto