Sisukord
Kolumnistid
Postimees
17.01.2018
Eesti Zukerman: PBK on teinud palju häid asju Pakane kodutut metsast välja ei aja (4) PBK saadete sisu suunab Kõlvarti eksnõunik (5) Reinsalu avaldus vallandas pahameeletormi Majandus Ettevõte kahtleb konkurentsiameti sõltumatuses Välismaa Diginarratiiv kandis Eestit eesistumise viimase hetkeni Mahapõletatud majad ja tapetud sugulased: Birma põgenikud räägivad oma loo (3) Sõda on vallandanud Ukrainas HIV-epideemia Europarlament räägib Vene propagandast Tüli Rumeenia halli kardinaliga maksis peaministrile koha Arvamus Lugeja peaminister Ratasele: Te olete mulle valetanud! (10) Joosep Värk: kas andestame Tiit Ojasoole? (14) Postimees 1937. aastal: Pärnu lahe lõhekuningas Erkki Bahovski: seriaali «Sild» N. osa Raimond Kaljulaid: võitlus PBKga on parempoolsete valimiskampaania (4) Juhtkiri: toetada tuleb noori peresid (1) Ivar Raig: mida saab teha riik sündimuse suurendamiseks Eestis? (26) Kultuur Dolores O’Riordani tume sära Viis lühifilmi pahal teemal Raamat, mis teeb televaataja taas lugejaks Sport Vastuoluline Gatlin esitati Laureuse auhinnale Williams palkas Sirotkini Arglikuks jäänud Pärnu pani end raskesse seisu Eesti bobi jäi teel Pyeongchangi olümpiale toppama Messias või hoopis paaria? Skandaal Boliivia lagendikul Nabi jätab EMi vahele ja keskendub MMile Tallinn Pakane kodutut metsast välja ei aja (4) Kodu Korteriomanikel on õigus üürivõlgniku esemed pandiks võtta (1) Tartu Tartus tegutseb vähemalt 100 ilusalongi Saatusekaaslase panniga tapnud eluheidik jääb aastateks vangi (1) Janno Zõbin: kultuuritöötaja ei tohiks kuuluda riskirühma Rannar Raba: kõige lipum lipp Kunsti sünnist möödub täna täpselt 1 000 055 aastat Heitlikku ilma trotsides said valmis esimesed suusarajad Tartus ja Pärnus esineb maailma parimaid fagotimängijaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: seriaali «Sild» N. osa

2 min lugemist

Raivo Heina ja Raivo Küti sillaidee on hea, kuid ilmselt lõppeb see nagu kõik eelmised, leiab kolumnist Erkki Bahovski.

Tellijale Tellijale

Üks Muhu ettevõtja ütles mulle kunagi, et tema hooaeg kestab tegelikult jaanipäevast augusti lõpuni. Mitte kauem.

Ometi jääb taas kord puhkenud Muhu silla (ehkki sild viib küll edasi Saaremaale, võtab Muhu vastu n-ö esimese löögi) debatist mulje, nagu laastaks Muhut ja Saaremaad aasta ringi mingi termiidiparv. Hooaeg on aga maksimaalselt kaks ja pool kuud – ülejäänud aja peavad muhulased ja saarlased kuidagi ise hakkama saama. Kas siis sillaga või mitte.

Ehk siis tegelikult oleks sild oluline ka sealtpoolt ehk mere tagant vaadatuna – see aitaks muhulastel ja saarlastel mandril käies paremini oma aega planeerida.

Ja tegelikult ka hiidlastel. Pandagu tähele, et jutt käib tegelikult kahest sillast. Lisaks Muhu ja mandri vahelisele sillale on ettevõtjad Raivo Hein ja Raivo Kütt kõnelenud ka sillast Hiiumaa ja Saaremaa vahel. Siin peab hakkama arvutama. Kahe silla ja ühe tammiga oleks Tallinnast Kärdlasse umbes 270 km, sõiduaega umbes kolm ja pool tundi. Otse ehk Tallinnast Kärdlasse umbes 155 km, kuid sinna sisse läheks ka poolteist tundi laevasõitu ja praamisabas ootamist.

16.01.2018 18.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto