Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.01.2018
Eesti Zukerman: PBK on teinud palju häid asju Pakane kodutut metsast välja ei aja (4) PBK saadete sisu suunab Kõlvarti eksnõunik (5) Reinsalu avaldus vallandas pahameeletormi Majandus Ettevõte kahtleb konkurentsiameti sõltumatuses Välismaa Diginarratiiv kandis Eestit eesistumise viimase hetkeni Mahapõletatud majad ja tapetud sugulased: Birma põgenikud räägivad oma loo (3) Sõda on vallandanud Ukrainas HIV-epideemia Europarlament räägib Vene propagandast Tüli Rumeenia halli kardinaliga maksis peaministrile koha Arvamus Lugeja peaminister Ratasele: Te olete mulle valetanud! (10) Joosep Värk: kas andestame Tiit Ojasoole? (14) Postimees 1937. aastal: Pärnu lahe lõhekuningas Erkki Bahovski: seriaali «Sild» N. osa Raimond Kaljulaid: võitlus PBKga on parempoolsete valimiskampaania (4) Juhtkiri: toetada tuleb noori peresid (1) Ivar Raig: mida saab teha riik sündimuse suurendamiseks Eestis? (26) Kultuur Dolores O’Riordani tume sära Viis lühifilmi pahal teemal Raamat, mis teeb televaataja taas lugejaks Sport Vastuoluline Gatlin esitati Laureuse auhinnale Williams palkas Sirotkini Arglikuks jäänud Pärnu pani end raskesse seisu Eesti bobi jäi teel Pyeongchangi olümpiale toppama Messias või hoopis paaria? Skandaal Boliivia lagendikul Nabi jätab EMi vahele ja keskendub MMile Tallinn Pakane kodutut metsast välja ei aja (4) Kodu Korteriomanikel on õigus üürivõlgniku esemed pandiks võtta (1) Tartu Tartus tegutseb vähemalt 100 ilusalongi Saatusekaaslase panniga tapnud eluheidik jääb aastateks vangi (1) Janno Zõbin: kultuuritöötaja ei tohiks kuuluda riskirühma Rannar Raba: kõige lipum lipp Kunsti sünnist möödub täna täpselt 1 000 055 aastat Heitlikku ilma trotsides said valmis esimesed suusarajad Tartus ja Pärnus esineb maailma parimaid fagotimängijaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivar Raig: mida saab teha riik sündimuse suurendamiseks Eestis?

4 min lugemist
  • Eesti vajab rahvastikupoliitika seadust.
  • Rahvastikupoliitikat peaks koordineerima peaministri alluvuses töötav büroo.
  • Rahvastikupoliitika vajab erakondade ülest kokkulepet.
Beebi. Foto on illustratiivne. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui seni on Eestis keskendutud majandusele ja ettevõtlusele soodsa keskkonna loomisele, siis nüüd tuleks seada prioriteediks laste sünnitamiseks ja kasvatamiseks senisest soodsama keskkonna loomine, kirjutab majandusteadlane Ivar Raig.

Tellijale Tellijale

Põhiseaduse preambulis sõnastatud kohustuste elluviimiseks on vaja kõigepealt rahvastikupoliitika seadust.

Riigikogu rahvastikupoliitika komisjon võiks algatada sellise iibekeskkonda kujundava seaduse, mida hakkaksid ellu rakendama kõik Eesti riigi avalikud põhiseaduslikud institutsioonid ning mis oleks teatud mõttes, mõistlikul määral ja valdkondades ülimuslik kõigi vald- või ametkondlike poliitikate suhtes ning mida väärtuspõhiselt toetaksid ka kodanikud.

Valdkonna kaalukuse tõttu on vajalik, et rahvastikuseaduse ja -poliitika elluviimist hakkaks koordineerima peaministri otsealluvuses töötav Rahvastikupoliitika Büroo. Sarnaselt nagu oli peaministri kantseleis Euroopa Integratsiooni Büroo, mille ülesandeks oli Eesti ettevalmistamine liitumiseks Euroopa Liiduga.

16.01.2018 18.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto