E, 23.05.2022

Ettevõte kahtleb konkurentsiameti sõltumatuses

Siiri Liiva
, reporter
Ettevõte kahtleb konkurentsiameti sõltumatuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Justiitsminister Urmas Reinsalu, kelle valitsemisalasse on konkurentsiamet viimased kaks aastat kuulunud, ei kahtle ameti sõltumatuses, kuigi plaanib selle töö tõhustamise valitsuskabinetis alanud aastal jutuks võtta.
Justiitsminister Urmas Reinsalu, kelle valitsemisalasse on konkurentsiamet viimased kaks aastat kuulunud, ei kahtle ameti sõltumatuses, kuigi plaanib selle töö tõhustamise valitsuskabinetis alanud aastal jutuks võtta. Foto: Liis Treimann

Kuigi viimastest aastatest on näiteid, et konkurentsiamet on suutnud end turureguleerijana kehtestada, on samal ajal ka juhtumeid, mis on tekitanud kahtlusi ameti erapooletuses. Justiitsministri kinnitusel on plaanis ameti töö parandamist arutada sel aastal valitsuskabinetis.

«Eesti Vabariigis ei ole tagatud tõhus konkurentsijärelvalve,» märkis veidi rohkem kui aasta aega tagasi, 13. detsembril 2016. aastal justiitsministrile Urmas Reinsalule saadetud kirjas Viru Keemia Grupp (VKG).  2. detsembril 2016. aastal saatis AS Eesti Keskkonnateenused otse konkurentsiametile kaebuse Eesti Energia konkurentsi kahjustava tegevuse osas jäätmeturul. Konkurentsiameti töö osas on samas ka teistes sektorites väljendatud muret, et ameti käed jäävad praegu kohati liiga lühikeseks. Näiteks on apteekide omanikud on korduvalt kurtnud, et konkurentsiamet ei suuda tuvastada tankistiskeeme.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Kodu
Tartu Postimees
Tagasi üles