L, 28.05.2022

Reinsalu avaldus vallandas pahameeletormi

Helen Mihelson
, reporter
Reinsalu avaldus vallandas pahameeletormi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Justiitsminister Urmas Reinsalu pidi eile nn superministeeriumi hoones oma töökabinetis korduvalt vastama küsimusele, kas ta näeb juhtunu valguses vajadust tagasi astuda. Küll aga ütles ta, et kahetseb ebaõnnestunud sõnakasutust.
Justiitsminister Urmas Reinsalu pidi eile nn superministeeriumi hoones oma töökabinetis korduvalt vastama küsimusele, kas ta näeb juhtunu valguses vajadust tagasi astuda. Küll aga ütles ta, et kahetseb ebaõnnestunud sõnakasutust. Foto: Mihkel Maripuu

Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) sõnakasutus viis olukorrani, kus tema tagasiastumist ei nõutud üksnes opositsioonist, vaid ka koalitsioonist. Selle kõige varjus pääses suuresti tule alt presidendi otsusele osaks saanud kriitika.

Eile hommikul avaldati ajakirjanduses 104 inimese allkirjaga pöördumine, milles tauniti Tiit Ojasoo kaasamist Eesti 100. aastapäeva vastuvõtu kultuuriprogrammi korraldamisse. Mäletatavasti lahkus nimekas lavastaja poolteist aastat tagasi NO99 teatri juhi ametist, kuna avalikuks oli saanud tema vägivald naisnäitleja vastu.

Pidustusi koordineeriv presidendi kantselei teatas pöördumise peale, et NO99-le tehti ettepanek aastapäeva lavastamiseks lähtudes teatri rollist ja mõjust. «Oleme selle üle ka kantseleis põhjalikult arutanud ning usume, et ka raskele eksimusele võib järgneda uus algus, kui eksimust tunnistada ja sellest õppida,» kommenteeris pöördumist kantselei direktor Tiit Riisalo.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Kodu
Tartu Postimees
Tagasi üles