Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
19.01.2018
Eesti Urmas Klaas lubab peatset Suur-Tartu sündi (1) Maksumuudatus tühjendab nii mõnegi puudega inimese rahakotti (9) Pakasega algas metsas hoogtöö Majandus Apple lubas maksta kodumaale 38 miljardit makse (1) Töötava pensionäri raske valik Välismaa Välismaa lühiuudised 19.01.2018 May: matke uue referendumi lootused maha May moosis Macroni Fotod: Pandad jõudsid Soome Poola ministri vana vimm kaitsealusesse orgu ehitamata jäänud kiirtee pärast «Ultrakonservatiivsete väärtuste» rakendamine Euroopa piisoni kodus võib tuua Poolale kaela hiigeltrahvi Arvamus Aivar Reinap: kuidas saada pensioni? (14) Henrik Roonemaa: Tallinna-Helsingi tunnel – täiesti hull idee, aga mitte võimatu (4) Kristi Malmberg: valitsuse nulliring (3) Juhtkiri: saagu tunnel! (2) Edasi 1979. aastal: hoogkuu eel Teise aastasaja Eesti: kool tuleks keeleliselt lõimida (2) Kultuur Toomas Kirss: ma ei kavatse kohaneda igasuguste lollustega (8) Paavo Järvi, Erkki-Sven Tüür ja sümfonismi eksistentsialistlikud küsimused Toomas Kirss tegi filmi endale vaatamiseks Kahe noormehe armastuse suvi (1) Sport Legend, kelle suur Venemaa hülgas ja nüüd kahetseb Kontaveit-Ostapenko eel: Eesti ja Läti kibedaimad spordiduellid Venelaste viimane lootus – spordikohus Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kristian Kullamäest tehakse Kesk-Euroopas kasvõi sprinter Tartu Lumenälg leiab leevendust vana kruusaaugu nõlvadel Noored teevad hiirelõksust auto Mõisavahe tänava parkimismure laheneb sügiseks Akadeemikud andsid õpilastele aru Urmas Klaas: linna tähtsust ei saa mõõta tema suuruse järgi (1) Elva lähedal pidevalt ula peale tikkuvad hobused leiavad müügi ebaõnnestumisel tee kombinaati (1) Tartu kõrval konkureerib Euroopa kultuuripealinnaks ka Narva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poola ministri vana vimm kaitsealusesse orgu ehitamata jäänud kiirtee pärast

2 min lugemist
  • Poola keskkonnaminister õigustas oma tegevust piibli käsuga alistada loodus.
  • Minister Jan Szyszko tajus kunagise teeprojekti läbikukkumist alandusena.
Võimuesindajad lohistamast Białowieża metsast välja mullu augusti lõpus seal protestinud keskkonnaaktivisti. FOTO: KACPER PEMPEL / REUTERS / Scanpix

Krzysztof Cibor Greenpeace’i Poola harust kahtlustab, et Poola vastselt ametist priiks tehtud keskkonnaminister Jan Szyszko tahtis Białowieżas looduskaitsjatele ja ELile oma võimu näidata.

Tellijale Tellijale

«Keskkonnaministril on ka keskkonna jaoks ultrakonservatiivsed plaanid,» rääkis Cibor enne valitsusremonti Postimehele antud intervjuus. «Ta kordab kogu aeg, et Piiblis on kirjas, et loodus tuleb endale alistada. Ta ei räägi lihtsalt kõigi puude mahavõtmisest, vaid sellest, et me kasutame oma loodusressursse ja need on ikka olemas, mis tähendab, et inimtegevus on loodusele hea ja me peame täitma Jumala tahet ja planeet Maad ekspluateerima.»

Cibori sõnul läks Szyszko nii kaugele, et omistas sama mõtte ka paavst Franciscuse 2015. aastal ilmunud entsüklikale «Laudato si: meie ühise kodu eest hoolitsemisest».

18.01.2018 20.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto