Sisukord
Muusika
Tänane leht
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja

11 min lugemist
  • Miks Maryn E. Coote ei soovi intervjuusid anda
  • Noodikiri jäigi lõpuni selgeks õppimata
  • Kuidas Euroopa parim jazzplaat jäi sündimata
  • Keerulised ajad Los Angeleses
19. jaanuaril on harukordne võimalus Maryn E. Coote'i taas laval näha. Ta astub siis lavale Nordea kontserdimajas Eesti Muusika Kuulsuste Koja tulukontserdil «Üks laul». FOTO: Andres Teiss

Muusik Maryn E. Coote ja kultuuriajakirjanik Margus Haav vestlevad plaadiarvustuse vahendusel Coote’i elust, loomingust, haigusest ja sellest, miks võivad laulusõnad ühel hetkel jäägitult peast haihtuda.

Tellijale Tellijale

Maryn E. Coote ei taha anda intervjuusid. Muusikakriitik Margus Haavaga arenes tal aga kirjavahetus, mille muusiku loal ära trükime.

«Mind ei huvita tegelikult pidutsemine või niisama «hängimine». Ma ei kuula ka muusikat juba aastaid ise nii, nagu inimesed kuulavad praegu. Olen kunagi nii palju muusikat kuulanud ja ära tundnud selle, mis minu südame põksuma paneb ja nüüd on aeg ise teha,» kirjutas Coote Haavale.

Juttu tuli loomulikult loomingust, elust Rootsis ja Los Angeleses, lähedaste kaotusest, eelmisel aastal ilmunud albumi «Maryn» saamisloost, aga ka sellest sündroomist, mille pärast Coote väldib suuliste intervjuude andmist.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto