Sisukord
Arter
Postimees
20.01.2018
Eesti Jaeketid on valmis Rakvere streigi ajal lihatooteid asendama (1) Kaks jõuameti juhti paigas, kapo juhti kaalutakse Tosin päeva kodumaal Aasta loomad alati kohal Eesti e-jutlustaja kuulub Ukraina mõjukamate naiste hulka (2) Majandus Jaeketid on valmis Rakvere streigi ajal lihatooteid asendama (1) Välismaa Juhiseid sõja puhuks hakkab jagama ka Eesti Meie slaavi karu (1) Trumpi kaitsestrateegia hindab Venemaad terrorismist tõsisemaks ohuks (2) Arvamus Urmas Reinsalu alasti mõtted (4) Eesti oma Streisandid Meie slaavi karu (1) Poleeritud Kontaveit Postimees 1993. aastal: Tartu vorsti tehakse ameerika lihast EKI keelekool: keel kui mänguasi Tiina Laansalu: kohanimed – rohkem kui lihtsalt sõnad (2) Aleksander Sarapik: piiskop Platon oli Eesti riikluse kujundamise üks sammastest Ene Pajula: mammil on hea meel, kui üks nõukaaegne komme kaob (54) Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome valis presidenti uutmoodi Martin Kutti: karm valik – kodumaa või partei? (1) Kultuur Kasvatusteaduslik mõte eri põlvkondade mälus Ene Pajula: mammil on hea meel, kui üks nõukaaegne komme kaob (54) EKI keelekool: keel kui mänguasi Etnomood ärkab ellu Sport Bø näitas olümpia eel taas Fourcade'ile kandu: mul on üha rohkem energiat! Sada kilomeetrit kannatusi talveöises metsas (1) Mart Soidro kolumn: Eesti tennise traditsioonidest Kontaveit astus Ostapenko alistamisega taas ajaloo lävele Tänak tõi Toyotasse uued tuuled Tarbija Välismaal mobiil-ID kasutades tuleb olla valvas Postimehe test: kas turukaubast on brändihuulepulgale vastast? AK Elukevad saare peal Kasvatusteaduslik mõte eri põlvkondade mälus Vikerkaar loeb. Bukowski fenomen Kosmilist õõva talveöödesse Tiina Laansalu: kohanimed – rohkem kui lihtsalt sõnad (2) Aleksander Sarapik: piiskop Platon oli Eesti riikluse kujundamise üks sammastest Ülo Tuulik: «Я подумаю» ehk Saja aasta eest jaanuaris Tarmo Soomere ja Erki Tammiksaar: Eesti teaduse märkamatud tugisambad tuleb varjusurmast välja tuua Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome valis presidenti uutmoodi Arter Ghanas kuld ei sära Filmiarvustus «Pilvede all. Neljas õde»: hüpnootiline Eesti värk Taevaste avaruste narkomaan Sada kilomeetrit kannatusi talveöises metsas (1) Konnad ja maod surevad põrguköögis Maailma parim Eesti salaami tuleb Kadrina vallast Tehnikafriikide laulupidu Las Vegases Etnomood ärkab ellu Arteri suur intervjuu! Kristel Kruustük: sul peab olema kihk maailmas midagi paremaks teha Justin Petrone: jah, mina ka #MeToo Sõiduproov. Ford EcoSport: Visa hing Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taevaste avaruste narkomaan

7 min lugemist
  • Mida tunneb inimene, kui ta kaob tiibvarjuga paksudesse pilvedesse?
  • Mida teha siis, kui kaljunukil ei jätku paraplaaniga hoojooksuks ruumi?
  • Mis saab sel juhul, kui maandud tiibvarjuga puu otsa?
  • Mida teha, et hoiduda paraplaaniga hukatusse lendamast?
Kohe läheb lennuks! Jaano Rässa 4808 meetri kõrguse Mont Blanci tipus enne õhkutõusu soolovarjuga. FOTO: Erakogu

Vähemalt pool tosinast korda aastas võtab Jaano Rässa oma tiibvarju, mis mahub kaalu poolest lennukis käsipagasisse, ja sõidab kodunt kaugele, et ronida mägedesse. Eriline ja eksootiline on see, kuidas ta sealt alla tuleb – tunde ja tunde lennates.

Tellijale Tellijale

Üldiselt talvel sinna ei ronita. Võimud ja asjatundjad lausa keelitavad, et siis seda ei tehtaks. Sest oktoobrist maini on Fuji mägi, tegelikult tegevvulkaan, eluohtlik. Peamiselt seetõttu, et lund on palju ja laviinioht suur.

Aga Jaano Rässa pole mees, keda maised takistused kergelt kohutaks. Tema tegevusväli laiub seal, kust maapinda teinekord ei paistagi – taevas. Ameti poolest peab ta end riigipalgaliseks vabakutseliseks projektijuhiks, aga hobi poolest on ta õhusportlane. Tema viimaste aastate leivanumbriks on kõikvõimalikud lennud paraplaani ehk tiibvarjuga. Sellega trikitades käib ta aastas mitu korda mööda maailma õhuakrobaatika festivalidel. Eestis ta ses vallas endal konkurente ei tea.

19.01.2018 22.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto