Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (23) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: Tartu vorsti tehakse ameerika lihast

1 min lugemist
FOTO: Urmas Luik

Postimees sai kindlast allikast teada, et Tartu lihakombinaat ostis Ameerikast sealiha. Eile ütles lihakombinaadi direktor Ilmar Ulp Postimehele, et asi on tõesti nii.

Esialgu osteti proovipartiiks konteineritäis kontideta ja 60-naelastesse pappkastidesse pakitud sealiha. Konteiner kaalub ligi 20 tonni ja on mõeldud vorsti tegemiseks.

Ilmar Ulp ütles, et hinnavahe pole suur, kohalikust lihast praegu odavamalt praegu veel ei saa. Kodumaise sealihaga on asi üpris hull, lihakombinaati tuuakse sigu iga päevaga aina vähem. Ilmar Ulp arvas, et ehk juba paari kuu pärast tõusevad meil kokkuostuhinnad. USA-st Alabama osariigist osteti lihapartii selleks, et sealne kraam järele proovida. Ilmar Ulbi sõnul on liha ilus ja kvaliteetne, tailiha protsent on suur.

Lihakombinaadi direktor lisas: «Oma lihale lootma jäädes ei ole välistatud võimalus, et paari kuu pärast pole meil enam vorsti. Külmhoones on varud väikeseks jäänud.»

20.01.1993

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto