Kosovos tapetakse rahu

  • Serbia ja Kosovo võimud on asunud poliitik Oliver Ivanovići tapmist uurima.
  • Ivanovići võimalike vaenlaste ring on väga lai.
  • Süüdlase isku osas selgust loota ei ole.
Tapetud Kosovo serblasest poliitikut Oliver Ivanovici mälestati küünalde süütamisega. FOTO: DJORDJE KOJADINOVIC/REUTERS/Scanpix

Teisipäeva hommikul tulistati kuus lasku otse Kosovo rahuprotsessi pihta. Mitrovicë serblastega asustatud põhjaosas tapetud Kosovo serblaste liider Oliver Ivanović oli ideaalne sihtmärk, et vägivald valla päästa. Teda tunti serblastest poliitikute hulgas ühe haruldase erandina, kes suutis albaanlastega rahumeelselt suhelda ja julges teha seda albaania keeles.

Tellijale Tellijale

Isegi erakorralise meditsiini osakonna arstid, kes tema elu päästa ei suutnud, ei rääkinud poliitiku haavadest. «Sellel traagilisel juhtumil on üks eesmärk: algatada ja levitada hirmu ning ideed etnilisest puhastusest,» sõnas kohaliku meditsiinikeskuse direktor Milan Ivanović pressikonverentsil, kus ta kinnitas prominentse poliitiku surma.

Kosovos on uurimine algatatud, aga Serbia prokuröride sõnul käivitasid nad ka enda uurimise. Serbia president Aleksandar Vučić kinnitas, et Serbia viib uurimise läbi paralleelselt ja palub võimalust osaleda ka Kosovos toimuvas uurimises.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto