Sisukord
Maailm
Tänane leht
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kosovos tapetakse rahu

3 min lugemist
  • Serbia ja Kosovo võimud on asunud poliitik Oliver Ivanovići tapmist uurima.
  • Ivanovići võimalike vaenlaste ring on väga lai.
  • Süüdlase isku osas selgust loota ei ole.
Tapetud Kosovo serblasest poliitikut Oliver Ivanovici mälestati küünalde süütamisega. FOTO: DJORDJE KOJADINOVIC/REUTERS/Scanpix

Teisipäeva hommikul tulistati kuus lasku otse Kosovo rahuprotsessi pihta. Mitrovicë serblastega asustatud põhjaosas tapetud Kosovo serblaste liider Oliver Ivanović oli ideaalne sihtmärk, et vägivald valla päästa. Teda tunti serblastest poliitikute hulgas ühe haruldase erandina, kes suutis albaanlastega rahumeelselt suhelda ja julges teha seda albaania keeles.

Tellijale Tellijale

Isegi erakorralise meditsiini osakonna arstid, kes tema elu päästa ei suutnud, ei rääkinud poliitiku haavadest. «Sellel traagilisel juhtumil on üks eesmärk: algatada ja levitada hirmu ning ideed etnilisest puhastusest,» sõnas kohaliku meditsiinikeskuse direktor Milan Ivanović pressikonverentsil, kus ta kinnitas prominentse poliitiku surma.

Kosovos on uurimine algatatud, aga Serbia prokuröride sõnul käivitasid nad ka enda uurimise. Serbia president Aleksandar Vučić kinnitas, et Serbia viib uurimise läbi paralleelselt ja palub võimalust osaleda ka Kosovos toimuvas uurimises.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto