Sisukord
Tartu
Postimees
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pullerits: sõda lume pärast

2 min lugemist
Priit Pullerits FOTO: Tairo Lutter

Mõelge nüüd korra kainelt: toota kunstlund, talvel ... See on ju absurd! See on väikeste inimeste meeleheitlik püüd kujundada oma minimaailma jonnakalt enda tahtmise järgi, kui maailma suured loodusjõud on otsustanud teisiti. Tark oleks uute, loodusliku lumeta oludega pigem kohaneda. Sest, kui suureliselt öelda, ei jää ellu mitte tugevaimad – ehk need, kes vägisi veest kahuritega lund jahvatavad –, vaid need, kes suudavad muutunud oludega paremini kohaneda.

Tellijale Tellijale

Liiati, nagu elu näitab, viib loodusele jäärapäine vastupunnimine suurte tülideni. Nagu on võitlused loodusvarade pärast viinud varemgi ajaloos lahinguteni. Lumi, nagu isegi näete, on muutunud kahanevaks ressursiks. Sel nädalal astusid lume pärast sõnasõtta Mati Alaver ja Indrek Kelk, kaks meest, kes on Eesti suusatamise heaks teinud viimasel kahel kümnendil rohkem kui keegi teine. 

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto