Sisukord
Eesti
Postimees
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga

4 min lugemist
  • Pärast umbusalduse arutelu sai Ligi ametliku nõude advokaadilt Oliver Nääsilt.
  • Ligilt nõuti vabanduse palumist kuulutusega kahes suuremas ajalehes.
Jürgen Ligi enne majandus- ja taristuministrile Kadri Simsonile umbusaldusavalduse esitamist 10. jaanuaril. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Ma olen ikka uskunud, et poliitiku au ja väärikuse tagavad tema omakasupüüdmatus ja otsuste tark põhjendamine, mitte võim. Kas ta on siis opositsioonis või koalitsioonis, on juba valija otsus või halvemal juhul poliitilise intriigi tulemus, ent tema ei pea häbenema. 

Tellijale Tellijale

Etteheidetega omakasupüüdlikkuse ja tarkade põhjenduste puudumise kohta esitati äsja umbusaldusavaldus Kadri Simsonile. Sellest koorus välja vastupidine väärtusruum – kui on võim, ei pea oma valikuid analüüsima ega põhjendama muu kui poliitilise ja majandusliku kasuga omadele. Isegi umbusaldusavaldus riigikogus ei murdnud ministrit seda mustrit hajutama ega tõestama oma usaldusväärsust Eesti majandusele.

Ent uskumatu on, et pean kirjutama sellestki, et võimu sobib Eestis kasutada ka oponentide suu sulgemiseks. Umbusaldusavaldust püüdis Keskerakond ära hoida ähvardusega, et kui see tuleb, on neil meile vastukäik. Kui väljendasin üllatust sellise sõnavõtu peale, vastas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu, et siis antakse Jürgen Ligi, suurima opositsioonifraktsiooni esimees, kohtusse.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto