Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.01.2018
Eesti Oleg Ossinovski kritiseeris riigi alkoholipoliitikat (6) Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu (38) Uskumatu lugu ehk Kuidas perekond Sarapuu ähvardas Jürgen Ligit kohtuga (1) Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Välismaa Vene debatil ilmnesid vasak- ja paremäärmuslaste sarnasused PERSOON: Rumeenia sai esimese naispeaministri Kataloonia parlament sai iseseisvusmeelse juhi Uus ELi eesistuja sai sissejuhatuseks nüpeldada Kosovos tapetakse rahu (1) Arvamus Andres Reimer: hädine maanteeamet (1) Mihkel Mutt: nutitelefon õilsale metslasele Juhtkiri: Keskerakonna saavutus (13) Artur Talvik: inimene, keda tuleb kuulata (2) Postimees 1991. aastal: Iraagis algas sõda (1) Taavi Rõivas: uus hoog Eesti e-riigile (12) Kultuur Maryn E. Coote: kui inimesel on looming sees, siis see ka pressib välja (1) Sport Ühtne Korea ajas vastaste harja punaseks Tennisegurmaanid, pearoog on kohal, magustoit ootel Meistrite liigas finaali jõudnud Rooba: teist kohta ei mäleta keegi Tallinn Peaminister käib üle päeva pensionäridega kohtumas (4) Reis Kirjanik Bornhöhe reisikiri 19. sajandist: keegi ei teretanud meid, roojast ristirahvast (10) Tartu Aivar Kokk: kohaliku omavalitsuse võimekuse mõõdupuuks olgu investeeringute meelitamise võime Priit Pullerits: sõda lume pärast (1) Mustalt Mandrilt naasnu: me kõik oleme ühes ringis Eesti jäi medalikunstis peaaegu et ilma medalita Prügi metsa või tuli otsa! Inimeste keskkonnateadlikkus jätab endiselt soovida Õige pea saavad autojuhid jääradadel sõiduoskuse proovile panna (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu

4 min lugemist
  • Sarapuud nõuavad Jürgen Ligilt ja Martin Helmelt vabandusi ja kümneid tuhandeid.
  • Kersti Sarapuu sõnul on tasuta ühistranspordi perega seostamine ebaaus ja valus.
  • Artur Talviku hinnangul pole Keskerakonnast kadunud korruptiivne mõttelaad.
Opositsioonisaadikud Hanno Pevkur (vasakul) ja Martin Helme valmistamas ette majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Helmet ähvardab nüüd umbusaldusavaldust esitades tehtud sõnavõtu tõttu kohtusse minek. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad kohtu kaudu Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust. «Kokku võivad perekond Sarapuu nõuded teie vastu mittevaralise kahju hüvitamiseks jääda vahemikku 50 000 – 100 000 eurot,» seisab Ligile advokaadi vahendusel saadetud nõudekirjas.

Tellijale Tellijale

Enneolematu juhtumi on põhjustanud Ligi ja Helme viited keskerakondlastele, bussiärile ja korruptsioonile enne majandusministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Ligi väitel püüdis Keskerakond umbusaldusavaldust ära hoida ähvardusega, et kui see plaan ellu viiakse, siis sellele on olemas ka vastus. Tema imestusele vastanud Kersti Sarapuu ähvardusega, et ta antakse kohtusse.

Nii läkski: kui umbusaldushääletus toimus 10. jaanuaril, siis 11. jaanuaril potsatas Jürgen Ligi postkasti nõudekiri (vt lisalugu) Lextali advokaadibüroo vandeadvokaadilt Oliver Nääsilt ja advokaat Rainer Ratnikult. Päev hiljem sai samasuguse kirja ka Martin Helme.

17.01.2018 19.01.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto