T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu

Joosep Värk
, reporter
Opositsiooni kõri kallale kohtu kaudu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 36
Opositsioonisaadikud Hanno Pevkur (vasakul) ja Martin Helme valmistamas ette majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Helmet ähvardab nüüd umbusaldusavaldust esitades tehtud sõnavõtu tõttu kohtusse minek.
Opositsioonisaadikud Hanno Pevkur (vasakul) ja Martin Helme valmistamas ette majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Helmet ähvardab nüüd umbusaldusavaldust esitades tehtud sõnavõtu tõttu kohtusse minek. Foto: Liis Treimann / Postimees

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad kohtu kaudu Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust. «Kokku võivad perekond Sarapuu nõuded teie vastu mittevaralise kahju hüvitamiseks jääda vahemikku 50 000 – 100 000 eurot,» seisab Ligile advokaadi vahendusel saadetud nõudekirjas.

Enneolematu juhtumi on põhjustanud Ligi ja Helme viited keskerakondlastele, bussiärile ja korruptsioonile enne majandusministri Kadri Simsoni umbusaldamist. Ligi väitel püüdis Keskerakond umbusaldusavaldust ära hoida ähvardusega, et kui see plaan ellu viiakse, siis sellele on olemas ka vastus. Tema imestusele vastanud Kersti Sarapuu ähvardusega, et ta antakse kohtusse.

Nii läkski: kui umbusaldushääletus toimus 10. jaanuaril, siis 11. jaanuaril potsatas Jürgen Ligi postkasti nõudekiri (vt lisalugu) Lextali advokaadibüroo vandeadvokaadilt Oliver Nääsilt ja advokaat Rainer Ratnikult. Päev hiljem sai samasuguse kirja ka Martin Helme.

Märksõnad
Tagasi üles