Sisukord
AK
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aleksander Sarapik: piiskop Platon oli Eesti riikluse kujundamise üks sammastest

3 min lugemist
Aleksander Sarapik FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

Iga aasta 14. jaanuaril tähistavad Eesti õigeusklikud piiskopmärter Platoni mälestuspäeva selle tähisena, mida ta tegi Eesti rahva ühendamisel ning Eesti riikluse ja rahvusliku vaimsuse kujundamisel. Meenutades piiskop Platonit, saavad kõik nutikamad muidugi aru, et kaob vajadus Eesti õigeusukirikuid «vene kirikuteks» nimetada, kirjutab EAÕK ülempreester Aleksander Sarapik.

Tellijale

Piiskop Platonit (ilmaliku nimega Paul Kuhlbusch) ei jäänud pärast tema märtrisurma Eestis leinama mitte üksikud, vaid tuhanded. Ta oli mees, kelle kohta öeldi juba siis, kui ta teenis eestlasi Peterburis: «See on tõusev täht.» Ja Peterburi oli siis eestlaste arvu poolest suuruselt teine «eesti linn» Tartu ees. Paaril korral pakuti talle hiilgavaid piiskopikohti Venemaal, kuid ta jäi hoopis sealsete Eesti asunike juurde ega lahkunud rammusatele väljadele. Hiljem võttis Platon piiskopikoha siiski vastu. Aga Eestis, ehkki see pakkus talle sisuliselt ainult muresid.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto